• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Aleksandrą Sacharuką.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį už tai balsavo 55, prieš - 12, susilaikė 24 Seimo nariai.

Komisiją sudaro 12 narių, atstovaujančių visoms Seimo frakcijoms: socialdemokratai Vytenis Povilas Andriukaitis ir Algirdas Sysas, Mišrios grupės seniūnė Rima Baškienė, "darbietis" Kęstutis Daukšys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Evaldas Jurkevičius, Kęstutis Masiulis ir Paulius Saudargas, "tvarkietis" Remigijus Ačas, liberalė Dalia Kuodytė, liberalcentristas Jonas Liesys, Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narė Arūnė Stirblytė ir Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

REKLAMA

Būtent seniūnas ir stojo labiausiai ginti savo frakcijos narį ir aktyviai prieštaravo laikinosios tyrimo komisijos sudarymui.

"Buvo pataisytas Baudžiamojo kodekso 80 straipsnis, pagal kurį leidžiama apklausti specialiuoju liudytoju asmenis, kurie galimai padarė nusikaltimą. O prokuroras net nepasinaudojo šia baudžiamojo proceso suteikta galimybe ir iš karto kreipėsi į Seimą", - piktinosi V. Žiemelis.

REKLAMA
REKLAMA

Tos pačios frakcijos narys Ligitas Kernagis kolegą gynė argumentais, kad dėl jo ir taip kreipiamasi į Konstitucinį Teismą. "Kviesčiau nebausti už vieną prasižengimą daug kartų", - kalbėjo L. Kernagis.

TS-LKD narys Saulius Pečeliūnas atrėmė, kad šiuo etapu tėra sudaroma komisija, ir apkaltino V. Žiemelį bandant apsimesti generaliniu prokuroru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Aš manau, generalinis prokuroras visą tai, ką sakė V. Žiemelis, žino. Jis žino ir visą medžiagą, kurios V. Žiemelis nežino, ir jis pamatė, kad to tarpinio laiko tempimo epizodo nereikia - pakviesti kaip A. Sacharuką liudyti prieš save, tada prokuroras iš karto negali pareikšti jam įtarimų, turi ateiti į Seimą. Tai yra mažiausiai dvi savaitės laiko gaišinimo", - sakė S. Pečeliūnas.

REKLAMA

Kaip ELTA jau rašė, laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas penktadienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti už kolegą Liną Karalių balsavusiam parlamentarui A. Sacharukui neliečiamybę, leisti patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn ir, jei reikės, kitaip suvaržyti laisves.

REKLAMA

"A. Sacharuko veiksmuose yra nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalyje, 300 straipsnio 3 dalyje ir 302 straipsnio 2 dalyje, požymiai. Šias aplinkybes patvirtina komisijos medžiagoje esantys Aleksandro Sacharuko, Lino Karaliaus ir kitų asmenų parodymai, Seimo posėdžių elektroniniai balsavimo protokolai, kiti surinkti dokumentai", - teigė R. Petrauskas, kreipdamasis į parlamentarus per Seimo plenarinį posėdį penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio pirmojoje dalyje yra numatyta atsakomybė už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Už tai numatoma bausmė - teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimas arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 3 dalyje yra kalbama apie atsakomybę už dokumentų klastojimą, ir už tai yra numatyta laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų. Baudžiamojo kodekso 302 straipsnio 2 dalyje minima atsakomybė už neteisėtą įrangos, skirtos dokumentams klastoti, realizavimą, ir už tai yra numatoma laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų.

REKLAMA

Kaip remdamasis Seimo specialiųjų tyrimų komisijos medžiaga aiškino R. Petrauskas, sausį A. Sacharukas, neturėdamas teisinio pagrindo, įgijo ir laikė Lino Karaliaus prieš išvykstant į užsienio kelionę frakcijos "Viena Lietuva" patalpose paliktą Seimo nario pažymėjimą. Jis teisiškai yra laikomas fizinio asmens dokumentu, kurį A. Sacharukas 11 kartų neteisėtai panaudojo sausio 14 ir 19 dienomis per Seimo posėdžius balsuodamas už L. Karalių.

REKLAMA

"Tuo suklastojo tikrus dokumentus, elektroninius balsavimo protokolus, kuriuose dėl tokių A. Sacharuko veiksmų buvo įtvirtinti tikrovės neatitinkantys duomenys. Dėl visų šių A. Sacharuko veiksmų didelės žalos patyrė valstybė. Buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškraipytos valstybės institucijos, Seimo funkcijos ir veiklos principai bei diskredituotas Seimo nario vardas", - sakė laikinasis generalinis prokuroras.

Ikiteisminį tyrimą parlamentarui galima pradėti tik panaikinus jam teisinį imunitetą. To ir prašoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų