Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) apgailestauja dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo uždrausti Nukryžiuotojo atvaizdus Italijos mokyklose.
"Kryžiaus naudojimas viešojoje erdvėje nepažeidžia laisvo religijos pasirinkimo ir išpažinimo laisvės", - įsitikinę Seimo URK nariai. Jie apgailestauja dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kuris konstatavo, kad privalomas tam tikros religijos simbolio naudojimas viešųjų įstaigų patalpose, o ypač mokyklų klasėse, pažeidžia tėvų teises auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.
Trečiadienį priimtame pareiškime Lietuvos Seimo URK atkreipia dėmesį, kad "Kryžiaus simbolio vartojimas neverčia išpažinti konkrečios religijos, o istoriškai yra neatsiejama visos Europos krikščioniškosios humanistinės tradicijos dalis, kuri savaime nekenkia netikintiems ar nekrikščionims ir nevaržo mokinių bei jų tėvų religijos ir įsitikinimų pasirinkimo ir jų raiškos laisvės".
Italiją palaikantis Seimo komitetas laikosi nuomonės, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas suteikia privilegiją tiems, kurie nenori religinės kultūros simbolių viešose institucijose, nepagrįstai iškeldamas jų teises ir varžydamas kiekvienos valstybės nuožiūros laisvę reglamentuoti sąžinės ir religijos klausimus atsižvelgiant į jos individualų kultūrinį, istorinį ir religinį kontekstą.
"Toks teismo sprendimas kelia klausimą dėl ketinimų išstumti religinę dimensiją iš viešojo gyvenimo erdvės bei sąlygoja tikinčiųjų teisių varžymą", - sakoma Seimo URK pareiškime.
Jame reiškiama parama Lenkijos Seimo rezoliucijai, kuria kreipiamasi į Europos Tarybos narių parlamentus siūlant kartu aptarti religijos laisvės ir bendro krikščioniškojo paveldo apsaugos būdus.
Italija ketina ginčyti EŽTT sprendimą dėl Nukryžiuotojo atvaizdo Italijos mokyklose.
Lietuvos Seimo komitetas pritaria Užsienio reikalų ministerijos nuomonei, kad Lietuvai būtų tikslinga įstoti į šią bylą trečiąja šalimi.