Įstatyme numatoma praplėsti politinės kampanijos išlaidomis pripažįstamų turėtų išlaidų sąrašą. Siūloma nustatyti, kad tokiomis išlaidomis būtų laikomos išlaidos, skirtos politinių partijų, pretendentų, kandidatų, referendumo iniciatorių, referendumo oponentų, visuomeninių rinkimų komitetų teisinių paslaugų sutartims apmokėti; išlaidos, skirtos politinių partijų, pretendentų, kandidatų, referendumo iniciatorių, referendumo oponentų, visuomeninių rinkimų komitetų politinės kampanijos organizavimo, konsultavimo ir mokymų paslaugų sutartims apmokėti.
Kartu įstatyme numatoma įtvirtinti, kad sutartys dėl minėtų paslaugų teikimo galės būti sudaromos tik su Lietuvos Respublikos, kitos Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybės narės, Europos ekonominės erdvės valstybės piliečiais, taip pat šiose valstybėse įsteigtais juridiniais asmenimis, kitomis organizacijomis arba jų padaliniais, išskyrus atvejus, kai ketvirtadalis ar daugiau balsavimo teisių tokio juridinio asmens ar kitos organizacijos dalyvių susirinkime priklauso ne Lietuvos Respublikai, kitai Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybei narei ar Europos ekonominės erdvės valstybei, šiose valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ir (ar) jų piliečiams.
Taip pat numatoma, kad politinės kampanijos išlaidomis bus pripažįstamos ir išlaidos pretendento, kandidato kelionėms (transportui ir apgyvendinimo išlaidoms) į rinkimų apygardą.
Projektui po pateikimo pritarė 81, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 16 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektą, pritarus Vyriausybės siūlomai skubos tvarkai, plenariniame posėdyje numatoma svarstyti spalio 9 d.