„Šiuo metu šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai būtų svarbus moralinės paramos ženklas jos žmonėms, kurie negailėdami gyvybių gina savo Tėvynę ir teisę patiems spręsti šalies ateitį“, – sakoma rezoliucijoje.
Taip pat Seimas laikosi pozicijos, kad valstybės, kurios gyventojai parodė „neįtikėtiną valią ir ryžtą kovodami už Europos vertybes“, priėmimas į Europos Sąjungos šeimą „įkvėps ir sustiprins pačią Sąjungą“.
Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė konservatorė Laima Liucija Andrikienė teigė, kad metodai, kurių Rusija neišdrįso panaudoti tuo metu, kai narystės ES siekė Lietuva ir kitos Baltijos šalys, dabar panaudoti prieš Ukrainą.
„Kaip galime padėti krauju plūstančiai Ukrainai? Ar nepadarėme klaidos, nepradėję derybų dėl narystės Europos Sąjungoje su Ukraina anksčiau? Gal tuomet šių dienų realybės būtume išvengę“, – svarstė ji.
Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Andrius Mazuronis teigė, kad šiuo metu nėra kitos šalies, kuri būtų labiau nusipelniusi ES kandidatės statuso nei Ukraina.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas pabrėžė, kad šiandien ukrainiečiai yra tie, kurie žūsta už Europą.
„Narystė Europos Sąjungoje, kandidatės statusas su pagreitinta procedūra yra mažų mažiausiai, ką šiandien ES gali padaryti dėl ukrainiečių. Tai pirmiausia parodymas, kad ukrainiečiai yra laisva europietiška tauta ir kad tauta, kuri nori būti laisva, nori kurti nepriklausoma valstybę, nori integruotis į Vakarų civilizaciją, už tai negali būti bombarduojama ir žudoma“, – sakė jis.
Parlamentas rezoliucija kviečia visas ES nares remti Ukrainos siekį kuo greičiau tapti visateise Bendrijos šalimi, o ES institucijas – nedelsiant suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas dėl narystės.
Seimo rezoliucijoje taip pat pasisakoma, kad „Ukrainai be išlygų turi būti taikoma pagreitinta stojimo į Europos Sąjungą procedūra“.
Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario 28 dieną pasirašė oficialų prašymą Europos Sąjungai priimti jo šalį į bloką, šiuo metu turintį 27 nares.
Kovo pradžioje Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Slovėnijos, Bulgarijos ir Slovakijos prezidentai atviru laišku kreipėsi į ES valstybių vadovus ragindami juos palaikyti Ukrainos ES narystės prašymą, kuo skubiau suteikti šaliai kandidatės statusą ir pradėti derybų procesą.