• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar, paskutinę šios kadencijos Seimo darbo dieną, Seimas priėmė „visuotinio sekimo įstatymu“ pakrikštytas Elektroninių ryšių įstatymo pataisas. Jos įsigalios nuo kitų metų kovo 15-osios.

REKLAMA
REKLAMA

Šios pataisos įpareigoja telekomunikacijų bendroves pusmetį saugoti visus duomenis apie savo abonentų kontaktus (visi gyventojų skambučiai, SMS ir elektroniniai laiškai), kad būtų galima nustatyti elektroninių ryšių paslaugų naudotojo asmens tapatybę, buvimo vietą, ryšius su kitais elektroninių ryšių paslaugų vartotojais ir kad ši informacija galėtų būti panaudota tiriant sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, atliekant baudžiamąjį persekiojimą. Toks reikalavimas numatytas Europos Sąjungos (ES) direktyvoje, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Per posėdį taip pat pritarta Seimo nario, susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus siūlymui šių paslaugų nekompensuoti valstybės biudžeto lėšomis.

Už tokias įstatymo pataisas balsavo 52, prieš - 1, susilaikė 23 parlamentarai.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas iš pradžių pataisoms pritarė, tačiau jas vetavo prezidentas Valdas Adamkus. Šalies vadovas nesutiko, kad bendrovės šias funkcijas turėtų vykdyti savo lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas siūlė nustatyti, kad išlaidos už įrangą būtų kompensuojamos valstybės lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka, nes Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad nusikaltimų užkardymas, tyrimas, nustatymas yra valstybės nuolatinė funkcija, kuri turi būti finansuojama valstybės lėšomis. Galiausiai Seimo nariai nusprendė įstatymo nepriimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujajame projekte, kurį rengė Susisiekimo ministerija, telekomunikacijų bendrovėms kompensacija taip pat nebuvo numatyta.

Kaip buvo rašoma aiškinamajame rašte, „pakartotinai apklausus didžiuosius elektroninių ryšių paslaugų ir tinklų tiekėjus, nė vienas iš jų neįvardijo net apytikslės papildomų išlaidų sumos (...), todėl į įstatymo projektą neįrašyta nuostata dėl iš įstatymo kylančios ekonominės naštos kompensavimo iš valstybės biudžeto“.

Pagal ankstesnį projektą duomenis buvo reikalaujama saugoti 12 mėnesių. Tai dvigubai ilgiau nei minimalus direktyvoje nustatytas terminas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų