Toks nutarimas priimtas už balsavus 95 Seimo nariams, prieš buvo vienas ir susilaikė trys parlamentarai.
Dėl V. Gapšio mandato panaikinimo bus sprendžiama gruodžio 21 dieną.
Kadangi V. Gapšio atžvilgiu yra įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis, apkaltos procesas vyks supaprastinta tvarka.
Tokiu atveju kreiptis į Konstitucinį Teismą nereikia, parlamentarai iškart balsuos, ar panaikinti V. Gapšio Seimo nario mandatą.
Kad mandatas būtų panaikintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai iš 141.
„Tikimės, kad įkalinimo įstaigos administracija sudarytų galimybę Seimo nariui dalyvauti tame posėdyje, kuriame vyks apkalta“, – sakė nutarimą pristatęs Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.
Klausiamas, ar V. Gapšio dalyvavimas neturėjo būti užtikrintas ir sprendžiant dėl apkaltos pradžios, J. Razma teigė, kad tai „tik įvadas į apkaltą“.
„Nieko esmingo mes čia nesprendžiam, tik pasisakom dėl datos“, – pažymėjo J. Razma.
Kalbant dėl motyvų opozicinių „valstiečių“ atstovas Dainius Kepenis klausė parlamentarų, ar jie patys kampanijos metu nėra gavę nemokamo eterio, ir ragino V. Gapšio „nedaryti atpirkimo ožiu“.
Valdančiųjų konservatorių krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, kad teismo sprendimas yra įsiteisėjęs ir „Seimas negali būti įkaitu to žmogaus, kuris nuteistas konkrečioje byloje“.
Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinių nusikaltimų V. Gapšiui skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę, jis šiuo metu kali Kauno kalėjime.
Teismas konstatavo, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ (dabar „MG grupė“) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis prašė V. Gapšio, pasinaudojant Seimo nario padėtimi ir įtaka bendrapartiečiams, paveikti kitus valstybės tarnautojus – tuometinę Seimo pirmininkę, Darbo partijos frakcijos Seime narius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovybę ir narius bei žemės ūkio ministrę, – kad šie vykdydami įgaliojimus teisėtai ir neteisėtai veiktų taip, kaip prašė R. Kurlianskis.
Anot teismo pranešimo, už tai susitarta dėl neteisėto atlygio – užmaskuotų kyšių, kurie, V. Gapšiui pažadėjus paveikti prašomus asmenis ir pačiam atlikus R. Kurlianskio pageidaujamus veiksmus, gauti kaip papildoma 12,1 tūkst. eurų nuolaida Darbo partijos politinei reklamai bei 15 tūkst. eurų parama viešajai įstaigai „Meno ir sporto projektai“.
V. Gapšys pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, prašydamas stabdyti bausmės vykdymą, tačiau teismas šio prašymo netenkino.
Seimo pirmojo vicepirmininko Jurgio Razmos teigimu, nuo V. Gapšio atvykimo atlikti bausmės dienos jam neskaičiuojamas atlyginimas, parlamentinei veiklai vykdyti skiriamos išlaidos.
V. Gapšys Seime dirba trečią kadenciją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!