Naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymo projektą parengė dar praėjusios kadencijos Seimo darbo grupė, tačiau priėmimui po svarstymų naujo parlamento Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete (VVSK) jis grįžta gerokai pasikeitęs, pvz., į jo reguliavimą nebepapuls nevyriausybininkai. Numatyta, kad naujos redakcijos įstatymas įsigaliotų nuo rugsėjo.
„Šiuo įstatymu siekiama nuosekliau apibrėžti poveikio darymą sprendimų priėmėjams, t.y. politikams ir valstybėms tarnautojams. Ta sąvoka labai aiškiai patikslinama, nes galiojančiame įstatyme nėra tiksliai apibrėžta. Taip pat aiškiau apibrėžiama, kada lobistas turi registruoti poveikį, nes galiojančiame įstatyme nurodyta, kad vieną kartą per metus, dabar siūloma, kad jis turėtų savo santykį su politiku ar valstybės tarnautoju dėl įstatymo priėmimo deklaruoti per dvi dienas“, – naujos redakcijos įstatymo projektą BNS komentavo VVSK vadovas „valstietis“ Povilas Urbšys.
Dabartinis įstatymas lobistinę veiklą apibrėžia kaip fizinio ar juridinio asmens atlygintinus ar neatlygintinus veiksmus, kuriais siekiama daryti įtaką, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų keičiami, papildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai.
Naujos redakcijos įstatymo projekte konkrečiai įrašyta, jog kad tai yra veiksmai, kuriais daroma įtaka valstybės politikams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami ar nepriimami teisės aktai.
Pasak P.Urbšio, taip pat veikiant naujajam įstatymui nebeliks ydingos situacijos, kuomet oficialiais lobistais šalyje registruota virš 30 asmenų, kai tuo tarpu siekių daryti poveikį dėl įstatymų priėmimo – kur kas daugiau.