• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Biudžetinės įstaigos savo mokėjimus atliks naudojantis ne komercinių, o centrinio banko paslaugomis.    

Biudžetinės įstaigos savo mokėjimus atliks naudojantis ne komercinių, o centrinio banko paslaugomis.    

REKLAMA

Seime ketvirtadienį priėmė tokias Valstybės iždo įstatymo pataisas, sukursiančias naują valstybės iždo bendrosios bei biudžetinių įstaigų sąskaitų sąskaitos valdymo sistemą.

Už balsavo 104 Seimo nariai, o susilaikė 21 parlamentaras.

Visos biudžetinės įstaigos prie naujos tvarkos pereitų iki 2028 metų. Pirmiausia prie naujos sistemos būtų prijungtos tos įstaigos, kurių finansiniai srautai yra mažiausi. 

Galimybę lėšas laikyti valstybės iždo sąskaitose turės ir savivaldybės, tačiau tai nebus prievolė. Prie naujos sistemos neprivalės jungtis ir aukštosios mokyklos.  

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas iki šiol galiojančią tvarką vadino betvarke. 

„Turime šimtus skirtingų valstybės institucijų sąskaitų ir vaizdžiai pasakius, vietoj to, jog laikytume pinigus piniginėje, laikome skirtingose kelnių ir švarko kišenėse. Ir kai vienoje iš kišenių pinigų pritrūkta, mes imame ne iš kitos to paties švarko ar kelnių kišenės pinigus, bet skolinamės iš banko. Taip iki šiol yra valdomas valstybės iždas. Priėmus šį įstatymą, mes turėsime vieną sąskaitą, laikomą Lietuvos banke“, – teigė parlamentaras.  

REKLAMA
REKLAMA

Taikant naują biudžetinių įstaigų sąskaitų aptarnavimo ir pavedimų tvarkymo sistemą, kasmet būtų sutaupoma maždaug 2,6 mln. eurų. Šios lėšos būtų sutaupomos dėl sumažėjusių valstybės skolinimosi apimčių ir kaštų, biudžetinių įstaigų mokėjimų pavedimų ir sąskaitų aptarnavimo sumažėjusių išlaidų.  

REKLAMA

M. Majausko teigimu, įgyvendinti pokyčius prireiks investuoti apie 5 mln. eurų, o metinės išlaikymo sąnaudos bus apie 900 tūkst. eurų.

Finansų ministerija yra pripažinusi, kad šalies bankuose biudžetinės įstaigos laiko apie 385 mln. eurų, tuo metu valstybė yra priversta skolintis net ir finansų srautams subalansuoti. 

Be kita ko, dabar ministerijai neprieinama informacija apie lėšų likučius ir laikinai laisvas lėšas komerciniuose bankuose atidarytose sąskaitose, todėl nesudaromos galimybės šias lėšas panaudoti valstybės piniginių išteklių srautams balansuoti bei mažinti valstybės skolinimąsi.

Dabar Finansų ministerija naudojasi Lietuvos banko infrastruktūra, o  biudžetinės įstaigos ir organizacijos turi sąskaitas komerciniuose bankuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų