Seimas trečiadienio vakarą patvirtino Lietuvos kultūros politikos kaitos gaires ir siūlys Vyriausybei parengti ir patvirtinti jų įgyvendinimo priemonių planą iki šių metų gruodžio 1 dienos.
Seimas atsižvelgė į tai, kad kultūra yra valstybės pamatas, kad kultūra ir kūrybiškumas yra svarbiausi Lietuvos ištekliai ir kultūros padėtis Lietuvoje reikalauja kritinio požiūrio, dėmesio ir teigiamų pokyčių, taip pat į būtinybę išsaugoti visuomenės kultūrinį tapatumą ir suteikti kultūrai prioritetinės valstybės remiamos srities statusą.
Prezidentės potvarkiu sudarytos darbo grupės parengtame Lietuvos kultūros politikos kaitos gairių projekte apibrėžiamas sisteminis valstybės požiūris į kultūrą, numatoma kultūros raidos strategija ir kryptys.
Dešimčia Kultūros politikos kaitros gairių siekiama įtvirtinti kultūrą kaip strateginę valstybės raidos kryptį, norima visoje Lietuvoje kultūrą padaryti prieinamesnę. Siekiama reformuoti kultūros valdymą plėtojant kultūros savireguliaciją, pagerinti kultūros sistemos finansavimą, didinti Lietuvos kūrėjų intelektinį kapitalą ir kūrybinių industrijų konkurencingumą, visą gyvenimą ugdyti kultūrines žmogaus kompetencijas. Norima suformuoti visuminę paveldo apsaugos politiką, užtikrinti darnią plėtrą derinant paveldosaugos ir gamtosaugos tikslus su miestų plėtra.
Gairėse numatoma parengti teisės aktus, būtinus Kultūros tarybai įkurti iki 2012 m. sausio 1 dienos, taip pat iki 2011 metų gruodžio 1 dienos parengti regionų kultūrinės plėtros programą bei siekti, kad visuomenės dalyvavimas kultūrinėje veikloje iki 2015 metų atitiktų Europos Sąjungos vidurkį.
Tarp būtiniausių yra ir uždavinys sukurti kultūros ekonomikos indėlio į BVP skaičiavimo metodologiją ir pasiekti, kad iki 2020 metų į kultūrą ir kūrybos ekonomiką valstybė investuotų adekvačiai šios srities sukuriamai BVP daliai.