Seimas nepritarė komisijos išvadoms, kurios siūlė nenaikinti neliečiamybės Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovui Rokui Žilinskui. Sprendimas dėl neliečiamybės panaikinimo nukeltas iki kito eilinio Seimo posėdžio, kuris įvyks antradienį.
Už išvadas balsavo 26 parlamentarai, prieš – 58, 13 susilaikė.
„Aš nesijaučiu kaltas. Aš tikiu savo teisumu ir nebijau teismo. Bet turint omenyje, su kokia jėga prokuratūra buvo įjungusi buldozerį, aš šiek tiek bijau“, – iš Seimo tribūnos į parlamentarus kreipėsi R. Žilinskas apgailestaudamas, kad pirmoji jo kalba yra apie nemalonų dalyką. Kolegų jis neragino balsuoti už komisijos išvadas – esą sprendimą jie turi priimti remdamiesi sveiku protu.
Komisijos vadovas konservatorius Vidmantas Žiemelis Seime aiškino, kad R. Žilinsko veiksmuose nei smurto, nei realaus grasinimo jį naudoti komisija neaptiko – t. y. nerado nusikalstamos veiklos požymių.
Anot V. Žiemelio, Seimas „turi būti įsitikinęs, kad yra pakankamas pagrindas. Šiuo atveju komisija įsitikinusi, kad tokio pagrindo nėra.“
Komisijos narė „darbietė“ Dangutė Mikutienė tvirtino, kad prokurorai negalėjo atsakyti į visus komisijai iškilusius klausimus, tarp jų – ir kodėl R. Žilinskas už savo esą padarytus nusižengimus traukiamas baudžiamojon, o ne administracinėn atsakomybėn. „Kiekvienas eilinis Lietuvos pilietis gali atsidurti situacijoje, kai neadekvačiai traktuojami jo veiksmai“, – piktinosi D. Mikutienė.
Anot Darbo partijos frakcijos narės, nei filmuota medžiaga, nei prokurorų atsakymai komisijos neįtikino, kad R. Žilinskui reikia naikinti neliečiamybę. Ji pridūrė, kad „atkaklūs kaltinimai“ yra kai kur „pritempti“.
Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis Lietuvos socialdemokratų partijos vardu pareiškė, kad frakcija nepritaria Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvadai. V.Andriukaitis siūlė suteikti Seimo nariui galimybę apsiginti teisme.
Konservatorius Arimantas Dumčius teigė, kad reikia panaikinti „prisikėliečio“ imunitetą dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, reikia leisti atitinkamoms institucijoms vykdyti teisingumą. Antra, jei R. Žilinskas būtų Seimo „apsaugotas“, jis taptų „nacionaliniu didvyriu atvirkštine prasme“. Pasak A. Dumčiaus, R. Žilinskas turėtų gintis teisme ir taip įrodyti savo nekaltumą.
Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas lapkričio 27 dieną Seimui pateikė prašymą panaikinti trijų parlamentarų – Tautos prisikėlimo partijos atstovo Roko Žilinsko ir „darbiečių“ Vytauto Uspaskicho bei Vytauto Gapšio – teisinę neliečiamybę.
Prašymą leisti patraukti R. Žilinską baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę Generalinei prokuratūrai perdavė Vilniaus 1-asis apylinkės teismas.
R. Žilinską atsakomybėn norima patraukti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius. Buvęs LNK Žinių vedėjas R. Žilinskas ir jo draugas Markas Gurskis kaltinami viešosios tvarkos pažeidimu, septynių policijos pareigūnų įžeidimu ir pasipriešinimu jiems. Už tokią veiką gresia iki trejų metų nelaisvės.
Praėjusių metų gruodžio 4-ąją R. Žilinskas su M. Gurskiu įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju Olegu Chatkevičiumi. R. Žilinsko kraujyje tuomet rasta 2,48 promilės alkoholio.