Seimas pradėjo svarstyti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama sudaryti galimybes jauniems, darbingiems asmenims, gaunantiems motinystės, tėvystės arba motinystės (tėvystės) išmoką, dalyvauti visuomeniniame, moksliniame, kultūriniame ar politiniame šalies gyvenime, taip pat neprarasti savo darbinių įgūdžių.
Teikiamomis įstatymo projekto pataisomis siūloma numatyti, kad motinystės (tėvystės) pašalpos būtų nemažinamos tais atvejais, kai draudžiamosios pajamos bus gaunamos pagal autorines sutartis už darbą, atliktą iki pirmosios vaiko priežiūros atostogų dienos.
Įstatymo projektu taip pat siūloma atsisakyti nuostatų dėl kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpų dydis, skaičiavimo laikotarpio pailginimo (įsigaliosiančio nuo 2011 m. liepos 1 d.) iki 24 paeiliui einančių kalendorinių mėnesių, buvusių prieš atitinkamų atostogų pradžios mėnesį.
Kaip pažymima aiškinamajame rašte, tikimasi, kad moterims 12 kalendorinių mėnesių laikotarpis, kurio pajamos turi įtakos būsimų socialinio draudimo išmokų dydžiui, bus patrauklesnis apsisprendžiant turėti vaikų.
Už šias pataisas balsavo 70 Seimo narių, prieš ir susilaikiusių nebuvo. Seimo posėdyje jas planuojama toliau svarstyti lapkričio 25 d.
Nuo 2011 m. liepos 1 d. įsigaliosianti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo redakcija numato, kad motinystės (tėvystės) pašalpos jų gavėjams, išleistiems vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis vieni metai, nėra mokamos, jei pašalpos gavimo laikotarpiu jie gauna draudžiamųjų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos. Motinystės (tėvystės) pašalpos gavėjui, vaiko priežiūros atostogų metu gavus draudžiamųjų pajamų, kurių dydis yra mažesnis už gaunamą motinystės (tėvystės) pašalpą, jam mokamas šios pašalpos ir tą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas. Jei gautos pajamos yra didesnės už motinystės (tėvystės) pašalpą, ši pašalpa nemokama.