Projektu numatoma, kad Marijampolės kolegija taptų Mykolo Romerio universiteto (MRU) Sūduvos akademija.
Už tai numatantį įstatymo projektą balsavo 107, susilaikiusių ar prieštaravusių parlamentarų nebuvo.
Konservatorių frakcijos vardu kalbėjęs Andrius Vyšniauskas ragino palaikyti reorganizaciją.
„Pirmą kartą į regioną yra atvedamos universitetinės studijos. To niekada nebuvo ir tai yra tikrai svarbus gyvybės šaltinis regionui“, – dėstė A. Vyšniauskas.
Kaip nurodoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) teikiamame dokumente, Marijampolės kolegijos pertvarkos imamasi siekiant išsaugoti aukštojo mokslo studijas Marijampolės regione. Šiuo metu ši valstybinė kolegija yra mažiausia Lietuvoje – nors studijuojančiųjų aukštojoje mokykloje nedaug, išlaikytas gausus studijų programų skaičius. Todėl, nurodo ministerija, 68proc. grupių ar kursų yra nerentabilūs.
Įvykdžius reorganizaciją, Sūduvos akademijoje palaipsniui bus pereinama prie universitetinių studijų, bus sudarytos sąlygos stiprėti padalinio akademinių darbuotojų bendruomenei, gerės paslaugų kokybė, bus sumažintos bendros veiklos sąnaudos.
Pritarė jūreivystės mokyklos reorganizacijai
Parlamentarai palaikė ir projektą, kuriuo inicijuojama LAJM reorganizacija. Projektu numatoma, kad LAJM taptų Vilnius Tech padaliniu Klaipėdoje – Lietuvos jūreivystės akademija.
Už tai numatantį įstatymo projektą balsavo 112, susilaikiusių ar prieštaravusių parlamentarų nebuvo.
Pastarąjį projektą palaikyti ragino ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Artūras Skardžius.
„Ilgai lauktas projektas, tiek vienai, tiek kitai mokslo įstaigai tai bus tik pliusas ir sustiprins jų potencialą“, – sakė parlamentaras.
Akademijoje bus vykdomos jūrų technologijų bei jūrų inžinerijos studijų krypčių koleginių studijų programos. Pokyčiai įsigalios jau nuo šių metų spalio 1 d.
Siekdama gerinti koleginių studijų kokybę, Vyriausybė yra patvirtinusi 2023–2024 m. valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planą, kuriame valstybinėms kolegijoms keliami veiklos tikslai 2029 metams.
Numatyta, kad 2029 m. bet kurioje valstybinėje kolegijoje studijuotų ne mažiau kaip 1,2 tūkst. studentų. Tikimasi, kad 2029 m. ne mažiau kaip 76 proc. valstybinių kolegijų absolventų per 12 mėnesių po studijų baigimo įsidarbins pagal įgytą kvalifikaciją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!