Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė įstatymų papildymui nuostata, kad partijos savo simbolikoje negali naudoti nacistinės Vokietijos, SSRS ir Lietuvos SSR simbolių.
Politinių partijų ir Susirinkimų įstatymų pakeitimai numato, kad partijos negali naudoti minėtų šalių herbų, vėliavų ir himnų, taip pat už Lietuvos gyventojų represijas atsakingų Vokietijos nacionalsocialistų ir SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų.
Jei Seimas galutinai pritars pataisoms, politinės partijos negalės naudoti ir nacistinių ir komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo ar sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytos vėliavos ir ženklų.
1940 metais Lietuvą okupavo Sovietų sąjunga, vėliau vykstant Antrajam pasauliniam karui Lietuvos teritoriją užėmė nacistinė Vokietija, 1944-45 metais Raudonajai armijai iš Lietuvos išstūmus vokiečių kariuomenę Lietuva vėl priverstinai tapo viena Sovietų Sąjungos respublikų.
Nuo 1940 iki 1953 metų Lietuva dėl sovietų okupacinio režimo vykdytų trėmimų, žudynių, priverstinės emigracijos neteko iki trečdalio gyventojų. Pusę amžiaus - iki 1990 metų trukusios sovietinės okupacijos žalą Lietuva įvertino 80-čia milijardų litų.