Žlugo žemės ūkio ministrei Kazimirai Prunskienei inicijuota interpeliacija dėl savireklamos žiniasklaidoje valstybės biudžeto lėšomis - ministrę balsavimo būdu palaikė 51 Seimo narys, jai nepritarė - 23, susilaikė - 4.
Balsavimas vyko pritariant arba nepritariant K. Prunskienės atsakymams dėl jai pateiktos interpeliacijos - ministrės palaikymas reiškia interpeliacijos procedūrų nutraukimą. Ministrui atstatydinti reikia ne mažiau kaip pusės (71) Seimo narių balsų.
Konservatorius Rimantas Dagys, komentuodamas balsavimo rezultatus, pareiškė, esą tai yra nepasitikėjimas Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija, kuri buvo priėmusi neigiamą sprendimą dėl K. Prunskienės, rašo DELFI.
Ministrės atstatydinimui pritarė tik 18 konservatorių ir 5 liberalai. Po du šių frakcijų narius susilaikė. Visi kiti balsavusieji - Socialdemokratų, Valstiečių liaudininkų, Liberalų ir centro sąjungos, Naujosios sąjungos frakcijos nariai ir vienintelis „darbietis” - parėmė K. Prunskienė.
Nepasitikėjimo procedūrą K.D. Prunskienei pradėjo opozicinės Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio frakcijos, atsižvelgdamos į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (toliau – VTEK) išvadą, jog žemės ūkio ministrė supainiojo viešuosius ir privačius interesus, skelbdama spaudoje savireklamą už valstybės biudžeto lėšas.
Diskusijos Seime metu K. D. Prunskienė teigė, kad VTEK neįvertino visų faktų ir aplinkybių, susijusių su Žemės ūkio ministerijos informacijos publikavimu, nesilaikė savo pačios ankstesniuose sprendimuose suformuotos praktikos, netinkamai taikė galiojančių teisės aktų nuostatas.
Žemės ūkio ministrė tvirtino, jog Žemės ūkio ministerijos viešiesiems ryšiams skiriamos lėšos tikrai nėra skirtos žiniasklaidos papirkimui, kad dėl Žemės ūkio ministerijos paskelbtos spaudoje informacijos nėra gavusi jokios asmeninės naudos (įskaitant neturtinę naudą), kaip, kad ir nėra jokių aplinkybių, dėl kurių turėtų, interpeliacijos iniciatorių siūlymu, prisiimti asmeninę atsakomybę ir atsistatydinti.