Seimas antradienį užsistojo „tvarkietį“ R. Ačą ir nesutiko atimti politiko teisinį imunitetą. Taip įvyko dėl prasto vakarinio posėdžio lankomumo. Už R. Ačo imuniteto atėmimą balsavo 53 Seimo nariai. Prieš pasisakė 7, o susilaikė 19 parlamentarų. Tam, kad būtų atimta Seimo nario neliečiamybė, reikia bent 71 parlamentaro balso.
Antradienį Seime laikinosios tyrimo komisijos rezoliucijos projektą pateikė komisijai vadovavęs Vitalijus Gailius. Pats R. Ačas prieš balsavimą pareiškė, kad tiki parlamentarų išmintimi ir gebėjimu priimti nešališkus sprendimus.
Politikas priminė, kad turi konstitucinę garantiją būti apsaugotam nuo politinio persekiojimo. „Aš esu persekiojamas vieno įsižeidusio asmens, kurio elgesys yra nesuderinamas su bendro visuomenės sugyvenimo normomis“, – pareiškė politikas.
Pasak R. Ačo, jį kaltinančio asmens ieškinys yra vadovėlinis piktnaudžiavimo teise pavyzdys: „Mane kaltinęs asmuo apšmeižtu pasijautė be pagrindo. Jis yra tapęs politinių oponentų įrankių.“
Seimo narys pareiškė, kad nebejoja laimėsiantis bylą, kuri jam yra keliama, tačiau balsavimas dėl jo imuniteto parodys, ar Seimas pritaria, kad kiekvienas piktavalis asmuo, piktnaudžiaudamas teise, galėtų persekioti Seimo narį.
Generalinis prokuroras Darius Valys parlamentaro imunitetą panaikinti paprašė lapkričio 19 dieną. R. Ačas kaltinamas dėl įžeidimo per visuomenės informavimo priemonę. Byla iškelta privataus kaltinimo tvarka – dėl R. Ačo pasisakymų į Vilniaus miesto apylinkės teismą kreipėsi Raseinių rajono profsąjungos pirmininkas Vytautas Bulotas.
Byla jau buvo nagrinėjama teisme, tačiau jos svarstymas buvo sustabdytas, kai 2012 metais politikas buvo išrinktas Seimo nariu. R. Ačui gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.