• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai sprendimą, ar priimti rezoliuciją, kurioje grupė Seimo narių Kiniją ragina pradėti dialogą su tikruoju Tibeto tautos atstovu – Jo Šventenybe Dalai Lama, nukėlė iki kito Seimo posėdžio.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgiant į socialdemokrato Česlovo Juršėno siūlymą, nutarta daryti Seimo rezoliucijos projekto pateikimo pertrauką. Už opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos siūlymą daryti pertrauką iki kito posėdžio balsavo  21 Seimo narys, prieš 33, susilaikė 11.

REKLAMA

Šiandien ryte, svarstant, ar įtraukti šį klausimą į darbotvarkę, socdemas Justinas Karosas aiškino, kad „diplomatiniais sumetimais“ Seimas turėtų patylėti, kad „dažnas dalykų kartojimas neduoda to efekto, kurio siekiama“, tačiau klausimas visgi buvo įtrauktas į darbotvarkę.

REKLAMA
REKLAMA

Ši rezoliucija buvo užregistruota vasario viduryje. Anot rezoliuciją pasirašiusios Seimo narės Dalios Kuodytės, lietuviai labai gerai supranta Tibeto žmonių padėtį, kadangi patys buvo pusę amžiaus okupuoti ir kentėjo represijas. „Vargu ar galime tylėti vien dėl minties, kad kažkas Kinijoje gali supykti“, - portalui „Balsas.lt“ sakė ji paklausta, ar nebijo, jog tokia rezoliucija gali sulaukti neigiamos Kinijos reakcijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rezoliucijos projektu Kinijos vadovai raginami „pradėti nuoširdų dialogą dėl Tibeto ateities su Dalai Lama, Tibeto parlamento ir vyriausybės tremtyje atstovais ir siekti sprendimo, atitinkančio tarptautinės teisės normas, tautų ir žmogaus teisių užtikrinimo interesus“, o Lietuvos Vyriausybei siūloma „skatinti tokiais principais grindžiamą Kinijos ir Tibeto atstovų dialogą, telkti jam paramą Europos Sąjungos lygiu“.

REKLAMA

Rezoliucijos projektą teikia Seimo nariai liberalai D. Kuodytė, Vytautas Grubliauskas, Gediminas Navaitis, konservatoriai Algis Kazulėnas, Petras Luomanas, Kazimieras Kuzminskas, Emanuelis Zingeris, Tautos prisikėlimo partijos atstovai Laimontas Dinius, Asta Baukutė, liberalcentristas Vytautas Bogušis.

REKLAMA

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis ES šalimis yra pareiškusi susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakiusi už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Kovo 10 dieną, antradienį, Tibeto palaikymo akciją prie Kinijos ambasados Vilniuje buvo surengę Tibeto kultūros fondas, Tibeto laisvės rėmimo grupė, Seimo parlamentinė Tibeto rėmimo grupė. Prie protesto prisidėjo ir Lietuvoje viešintys vienuoliai - pabėgėliai iš Tibeto, šiuo metu gyvenantys Indijoje.

Šiemet kovo 10-ąją minimos 50-osios okupacijos metinės - 1959-aisiais numalšinusi tibetiečių sukilimą Kinija okupavo Tibetą, o 14-asis Dalai Lama turėjo pasitraukti į Indiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų