• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją komisiją, kuri ištirtų, ar teisėti ir skaidrūs yra Vilniaus valdžios ketinimai pratęsti šilumos tinklų nuomos sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numatantis nutarimo projektas ketvirtadienį grąžintas iniciatoriams tobulinti. Už tai pasisakė 49 Seimo nariai, 43 parlamentarai siūlė jį atmesti.

REKLAMA

Komisijos sudarymą inicijavo Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas, tam savo parašais pritarė 50 Seimo narių iš įvairių frakcijų.

Komisijai buvo siūloma ištirti, ar yra požymių, kad Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimo procesas yra neteisėtas ir neskaidrus; ar yra požymių, kad Prezidentės vetuotas Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 10 str. priėmimas buvo neskaidrus.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu Seimas būtų pritaręs, komisija tirtų, kurie valstybės ir savivaldybių politikai yra padarę galimai neteisėtus ir korupcinius veiksmus. Tyrimo komisija taip pat turėtų atsakyti, kokie teisės aktų pakeitimai yra būtini ir tikslingi, kad nebūtų pasirašomos sutartys, prieštaraujančios viešajam interesui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pastaruoju metu Vilniaus miesto savivaldybei pradėjus svarstyti Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimo su "Vilniaus energijos" valdytoja "Dalkia" (pratęsiant nuomą dviem dešimtmečiams ir numatant perėjimą prie biokuro naudojimo) klausimą, iškilo daugybė abejonių dėl sutarties pratęsimo proceso skaidrumo. Kad būtų sudėlioti visi taškai, mes ir pasiūlėme sudaryti specialią Seimo komisiją", - sakė Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis.

REKLAMA

Tokios komisijos sudarymą remiančių politikų nuomone, yra pakankamai požymių, leidžiančių teigti, jog sprendimo dėl nuomos sutarties pratęsimo su "Vilniaus energijos" valdytoja "Dalkia" priėmimas turi korupcinių požymių.

Seimo nariai pažymi, jog nėra jokių pagrįstų argumentų, leidžiančių derėtis tik su vieninteliu tiekėju, o vienas iš pagrindinių argumentų pratęsti sutartį - ES taršos mažinimo reikalavimai, kurie galbūt įsigalios nuo 2016 metų.

"Ir svarbiausia - vartotojams ir aplinkai ypač svarbūs sprendimai priimami visiškai nesitariant su visuomene. Pažeidžiami ne tik gyventojų interesai, pažeidžiamos ir Europos Sąjungos direktyvos, ir Orhuso konvencija, numatanti valdžios pareigą visuomenę informuoti ankstyviausioje stadijoje", - sakė V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų