Antradienį (01.14) Seimas po svarstymo atmetė liberalų iniciatyvą laipsniškai sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifus nuo 33 iki 24 procentų. Tokį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos projektą savo parašais buvo parėmę daugiau kaip 60 tūkstančių piliečių.
Atmesti šį projektą pasiūlė Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, taip pat ir Vyriausybė. Motyvuodamas tai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Gintautas Šivickas sakė, kad nuo šių metų pradžios įsigaliojusiame Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme yra nustatytos didesnės neapmokestinamosios pajamos.
Pasak jo, Seimas, priiminėdamas šį įstatymą, jau apsisprendė, pagal kokį modelį bus mažinama gyventojų mokestinė našta.
Priėmus liberalų siūlymą, nacionalinis biudžetas ir privalomas sveikatos draudimo fondas netektų šiais metais apie 400 mln. litų. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas G. Šivickas sakė nematąs finansinių galimybių sumažinti jau patvirtinto nacionalinio biudžeto pajamas.
Socialdemokratė Giedrė Purvaneckienė teigė, kad liberalai "ciniškai suvedžiojo" gyventojus, pasirašiusius už Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas.
Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis apgailestavo, kad valdančioji dauguma neatsižvelgė į piliečių valią ir atmetė jų inicijuotą įstatymo pataisą.
Antradienį 47 Seimo nariai balsavo už Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos atmetimą, 21 buvo prieš, 7 parlamentarai susilaikė.
Liberalų nuomone, sumažinus gyventojų pajamų mokestį padidėtų gyventojų perkamoji galia, padidėjęs vartojimas lemtų ūkio atsigavimą, nedarbo mažėjimą, dalis lėšų į biudžetą sugrįžtų per pridėtinės vertės ir akcizo mokesčius.
ELTA