Nuo gruodžio 2 dienos SEB banko padaliniuose įsigalios nauji grynųjų pinigų operacijų įkainiai. Skyriuose brangiau kainuos atlikti tas operacijas, kurias klientai šiuo metu gali atlikti pigiau arba nemokamai naudodamiesi banko paslaugomis internetu ir bankomatais. Įkainius SEB bankas keis po to, kai visuose savo skyriuose įrengs grynuosius pinigus priimančius bankomatus, kuriais naudodamiesi klientai galės nemokamai pervesti pinigus į savo sąskaitas. Banko paslaugų internetu ir kitų savitarnos paslaugų įkainiai nebus keičiami.
Visuose 46-iuose Lietuvoje veikiančiuose SEB banko skyriuose iki gruodžio 2 dienos bus įrengti grynuosius pinigus priimantys bankomatai, juose grynųjų pinigų pervedimas į savo sąskaitą ir toliau bus nemokamas. Iš viso SEB banko klientai galės naudotis 55-iais grynuosius pinigus priimančiais bankomatais Lietuvoje, 15 iš jų įrengti visą parą veikiančiose SEB savitarnos zonose.
„Tikimės, kad ateityje banko skyrius bus pirmiausiai suvokiamas kaip vieta, į kurią klientai ateina pasikonsultuoti dėl sudėtingesnių banko teikiamų paslaugų – taupymo ir investavimo, kreditavimo ir finansų valdymo, o kasdienėmis paslaugomis jie vis labiau naudosis savarankiškai“, - sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.
Pasak V. Doveikos, kasdienės bankininkystės paslaugomis klientai vis dažniau naudojasi net neužsukdami į banko skyrių – internetu, tiesiai iš mobiliojo telefono ar renkasi kitas banko siūlomas savitarnos paslaugas savitarnos terminaluose ir bankomatuose.
Per pastaruosius dvejus metus išplėtus grynuosius pinigus priimančių SEB bankomatų tinklą, banko klientų elgsena smarkiai pasikeitė – nuo 2011 metų rugpjūčio pervedančių grynuosius pinigus į savo sąskaitas banko padaliniuose klientų skaičius sumažėjo beveik ketvirtadaliu (24 proc.), o grynųjų pinigų pervedimo į savo sąskaitas, naudojantis bankomatais, operacijų skaičius išaugo 64 procentais.
„Šiandien jau tik kas penkta grynųjų pinigų pervedimo į savo sąskaitą operacija yra atliekama banko padaliniuose, tačiau jos vis dar sudaro didelę banke atliekamų operacijų dalį. Tikimės, kad, išplėtus grynuosius pinigus priimančių bankomatų skaičių, gyventojų įpročiai atlikti kasdienes banko operacijas savarankiškai dar labiau sustiprės“, - sakė V. Doveika.