„Pasaulio ekonomikos atsigavimas neabejotinai turės teigiamą įtaką ir Senajam žemynui, kur jau dabar matome gamybos ir paslaugų sektorių plėtrą, taip pat gerėjančius verslo subjektų ir namų ūkių lūkesčius dėl ekonomikos augimo. Taigi Europos akcijų rinkos perspektyvos turėtų ir toliau būti palankios“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.
Akcijų krepšelį, su kuriuo susietos obligacijos, lygiomis dalimis sudaro dešimties Europos įmonių – „Vinci SA“, „Bayerische Motoren Werke (BMW) AG“, „Deutsche Telekom AG“, „Muenchener Rueckversicherungs-Gesellschaft AG (MunichRe)“, „Siemens AG“, „Svenska Handelsbanken AB“, „Air Liquide SA“, „GDF Suez“, „Eni S.p.A“ ir „Unilever NV“ – akcijos.
Obligacijos bus platinamos po 100 litų, 106 litus ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 25 proc., antrosios – 100 proc., emisijos eurais – 25 procentų. Tikroji visų trijų emisijų investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta 2013 metų lapkričio 6 dieną. Investavimo koeficiento reikšmė rodo, kokia akcijų krepšelio, su kuriuo susietos obligacijos, vertės teigiamo pokyčio dalis tenka obligacijos savininkui. Jei akcijų krepšelio vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė (100 litų arba 100 eurų).
Visiems investuotojams taikomas obligacijų įsigijimo mokestis, kuris yra 1 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės.
Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.
SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 329 su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių emisijas, kurių nominalioji vertė 1,254 mlrd. litų.