Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Lietuvos gyventojai tik tada patikės renovacijos nauda,kai bus tikri,kad renovacijos darbų kokybė bus griežtai kontroliuojama ir realiomis kainomis. Jei pats perki paslaugą pats ir tikrini. Dabar užtenka namo pirmininkui, valdybai susitarti su rangovu ir namo gyventojams belieka apmokėti sąskaitas, nors išrašytų sąskaitų sumos neatitinka aktuose nurodomų sumų. Pabandžius aiškintis jokio paaiškinimo negauni. Ar normalu kai visas namas apsidengęs šerkšnu? Mūsų namo renovacija gyvenimo sąlygas ženkliai pablogino. Praėjo pusantrų metų, broko taisyti niekas neskuba, jei nori bylinėkis. Bet ar laimėsi bylą?
Tai pasakykite prašau, kuo skirsis ta NAUJOJI renovacijos tvarka nuo SENOSIOS? Kodėl Lietuvoje stengiamasi įteisinti PRIEVARTĄ? Supraskite tai, kad gyventojai NENORI renovuoti namų todėl, kad:
1. Nepasitiki renovacija - keik yra neigiamų atsiliepimų apie renovaciją, kur po renovacijos gyventojai moka dar daugiau negu iki renovacijos ( šildymo kaina + renovacijai skirta suma).
2. Jei paskolą namo renovacijai pasiims prie savivaldybės įkurta įmonė, tai paskolos dydis išaugs dar daugiau, nes reikės IŠLAIKYTI ir tą įmonę.
3. Ką reiškia - paskolą paims prie savivaldybės sukurta įmonė - tai jei įmonė paims paskolą, tai tegul ji ir ją gražina, o ne gyventojai?
4. Kodėl klaidinami gyventojai ir kodėl verčiami PRIEVARTA renovuoti namus, kam tai naudinga?
5. Ir dar labai daug KODĖL?
Kadangi renovacija bus atliekama uz mano pinigus,tai gal as tureciau teise dalyvaut konkurse renkantis imone,kuri atliks tuos darbus?
Jei pastatus atnaujinti išimtinai valstybės lėšomis, tai šis dalykas valstybei atsipirktų per 9 metus, net nevertinant pinigų nuvertėjimo (diskonto), Vėliau eitų nuolatinis pelnas (10-taisias metais arti 0,5 milijardo litų, jei visas daugiabučių gyvenamųjų namų fondas būtų numatytas atnaujinti per 10 metų). Todėl socialiniam savivaldybių būstui atnaujinti gali būti skiriama 100 proc. valstybės lėšų.
Tačiau vėliau reiktų nepamiršti ir vienbučių individualių namų atnaujinimo skatinimo ir rėmimo; gal būt, mažiau patraukliomis sąlygomis.
Dėl daugiabučių: jei po pastato atnaujinimo per kelis metus pasimatytų, kad pastatas suvartoja mažiau energijos 50proc. ir daugiau, valstybė galėtų suteikti dalinę dotaciją (negrąžinamą pašalpą) tokiam namui per darbus organizuojančią savivaldybės įstaigą.
Gyventojams patraukliausia būtų, jei jiems tai atsipirktų per 5 metus, kitą dalį dengiant valstybei ir savivaldybei. Bendrai paėmus, priemonė turėtų atsipirkti per natūralių 20 metų.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų