Apie tai rašo „Euro News“.
Savaitgalį įvedamas žiemos laiką
Šį savaitgalį laikrodžiai bus sukami visoje Europoje, tačiau 67 Europos Parlamento (EP) narių grupė sako, kad ši praktika turėtų būti panaikinta.
Įstatymų leidėjai išreiškė susirūpinimą dėl „pasenusio“ laikrodžių sukinėjimo poveikio miego ciklams, eismo įvykiams ir širdies priepuolių dažniui.
„Atėjo laikas nutraukti laiko sukimą du kartus per metus, kuris, kaip įrodyta, daro neigiamą poveikį sveikatai, gerovei ir saugumui“, – europarlamentaras Seánas Kelly teigė Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen skirtame pareiškime.
„Visame politiniame spektre plačiai sutariama, kad laikrodžių sukiojimas turi baigtis“, – pridūrė S. Kelly, kurio laišką kartu pasirašė bendraminčiai europarlamentarai.
Laikrodžių sukinėjimų poveikis
2017 m. Europos Parlamento užsakymu atliktame tyrime nustatyta, kad laikrodžių keitimo poveikis žmogaus bioritmams yra „didesnis, nei manyta anksčiau“, o tokiuose sektoriuose kaip žemės ūkis nematoma nei aiškios naudos, nei aiškių trūkumų.
Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje vasaros laikas buvo įvestas siekiant tausoti anglį per Pirmąjį pasaulinį karą, nors naujesni tyrimai parodė, kad dėl šios praktikos energijos taupymas yra nereikšmingas.
Laikrodžių keitimo praktika susiformavo prieš kelis dešimtmečius ir šiuo metu yra nustatyta 2001 m. ES direktyvoje. Pagal 2001 m. direktyvą šį sekmadienį laikrodžiai sukami 1 val. atgal.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!