Ketvirtąjį 2009 metų ketvirtį Lietuvos įmonės dirbo nuostolingai, pranešė Statistikos departamentas. Pelningai dirbusių įmonių dalis siekė 43,7 procento. Įmonių nuostoliai sudarė 3 mlrd. 100 tūkst. litų. Palyginti su 2008-ųjų ketvirtu ketvirčiu, nuostoliai padidėjo beveik dukart. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį didžiausius nuostolius patyrė elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo bei nekilnojamojo turto operacijų įmonės. Taip pat ženkliai padidėjo pastatų statybos, sausumos transporto bei apgyvendinimo įmonių nuostoliai.
Konkurencijos taryba patvirtino, kad jos įgalioti pareigūnai, vykdydami tyrimo veiksmus, atliko patikrinimą bendrovėje „Ventus – Nafta“. Patikrinimas atliktas turint pagrindo manyti, kad mažmenine prekyba naftos produktais užsiimančios bendrovės galėjo būti sudariusios konkurenciją ribojančius susitarimus. Dėl tų pačių įtarimų šią savaitę Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai jau atliko patikrinimą bendrovių „Statoil Lietuva“ ir „Lukoil Baltija“ patalpose. Tyrimų trukmę gali lemti bylos sudėtingumas, suinteresuotų bendrovių bendradarbiavimo mastas ir kiti veiksniai.
Kauno miesto savivaldybei grįžta viltis, jog Laisvės alėja atgis. Atsiranda naujų verslininkų, kurie pagrindinėje miesto gatvėje nori pradėti savo veiklą. Laisvės alėjoje jau šią savaitę atsidarys didelė drabužių moterims parduotuvė. Taip pat visai neseniai dideles patalpas gatvėje įsigijo veiklą plečiantis greito maisto restoranų inklas. Savivaldybė gavo žinių, jog prekybos centrų tinklas „Iki“ taip pat ieško patalpų Laisvės alėjoje.
Pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su 2009 metų pabaiga, būstas Vilniuje pigo vidutiniškai 4,1 procento, o likusioje šalies dalyje – 1,7 procento. Per metus būsto kainos Vilniuje smuko 30 procentų, likusioje šalies dalyje – 19 procentų, duomenis pateikia Registrų centras. Visos šalies būsto rinkos apyvarta per 2009 metus sudarė 1 mlrd. 38 tūkst. Litų. Tai 2,5 karto mažesnė apyvarta nei 2008 metais.
Be darbo likusiems Lietuvos drabužių ir baldų pramonės darbuotojams norima skirti Europos Sąjungos paramą. Paramą turėtų gauti daugiau kaip 1 100 bedarbių. Ji būtų skirta persikvalifikavimui, darbo paieškai arba savo įmonių kūrimui. Paramos skyrimui trečiadienį pritarė Europos Parlamento Biudžeto komitetas. Šį sprendimą kovo 22 dieną dar turės patvirtinti Europos Sąjungos Taryba, o kovo 25-ąją – visas Parlamentas. Lietuvos drabužių pramonėje dėl ekonomikos krizės prarasta apie penktadalis darbo vietų, gamybos apimtys sumažėjo apie 80 procentų.
Šiemet bus išpirkti visi sodininkų bendrijoms priklausantys elektros tinklai, pranešė energetikos ministerija. Iki paskutinės šių metų dienos „Rytų skirstomieji tinklai“ ketina išpirkti 210, VST – 353 sodininkų bendrijų elektros tinklus. Sodininkų bendrijos, kurios nepageidaus parduoti elektros tinklų, privalės juos eksploatuoti taip, kad jie atitiktų techninius ir saugumo reikalavimus. Jų eksploatavimo kontrolę turės vykdyti Valstybinė energetikos inspekcija.
Šių metų vasarį, palyginti su sausiu, 2,1 procento sumažėjo vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina, informavo Žemės ūkio ministerija. Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina vasarį buvo 835,5 lito už toną. Vis dėlto, vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina praėjusį mėnesį yra 31,1 procento didesnė nei 2009 metų vasarį.
AB „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Aloyzas Koryzna ir „Affarsverket Svenska Kraftnat“ vadovas Mikaelis Odenbergas (Mikael Odenberg) ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo susitarimą įgyvendinant „NordBalt“ projektą.
NASDAQ OMX Vilniaus biržoje didesnę savaitės dalys akcijų kainos koregavosi, brango trečiadienį, daugiausiai dėmesio sulaukė bankų sektorius.
Savaitės apklausos tema
Šią savaitę, atsižvelgiant į tai, jog pasaulio žiniasklaidos versle kyla vis daugiau diskusijų, ar nevertėtų apmokestinti naujienų portalų turinio, o kai kurie nuo diskusijų jau perėjo prie įgyvendinimo, klausėme: „Ar mokėtumėte už internetinę žiniasklaidą?“
Už internetinę žiniasklaidą nemokėtų, nes neturi tam pinigų, ir ieškotų nemokamų alternatyvų 37,37 proc. apklausoje dalyvavusių mūsų skaitytojų. Už internetinę žiniasklaidą nemokėtų, nes mano, kad Lietuvoje ji to neverta 30,8 proc. skaitytojų. Jog naujienų portalų turinys niekada ir neturėjo būti nemokamas, įsitikinę 12,8 proc. atsakiusiųjų. „Mokėčiau, ir jeigu daug kas taip darytų, naujienų portalai būtų motyvuoti gerinti straipsnių kokybę ir taip konkuruoti tarpusavyje“, - sako 8,3 proc. skaitytojų. 5,19 proc. atsakiusiųjų teigia, jog jiems užtenka informacijos iš antraščių ir pirmos straipsnio pastraipos, ką galima gauti ir per Google, tad nemokėtų. Nedaugelis – 1,04 proc. – mano, kad turinio apmokestinimas išgelbėtų internetinę žiniasklaidą nuo parsidavinėjimo įvairioms suinteresuotoms jėgoms, nes sunkmečiu sumažėjus pajamoms iš reklamos tai tikėtina... Ir tik 0,7 apklausoje dalyvavusiųjų sako: „Mokėčiau (arba jau moku) – internetinė žiniasklaida Lietuvoje to verta“.
3,81 proc. neradusiųjų tinkamo atsakymo komentaruose rašė: „jūs ir taip gerai uždirbat iš reklamos. Plius juk jus jokių naujienų nekuriat, o tik perduodat. Taip kad baikit net galvot apie tokias nesąmones!“; „Na, visų pirma, norėčiau pabrėžti tai, jog tai tėra tik dar vienas valdžios bandymas išgauti pinigų. Ne – žiniasklaida neturėtų būti mokama, ne vien dėl to, kur tie pinigai iš tiesų nukeliauja, bet todėl, kad mokėti verta už gerą informaciją,o šiais laikais,užsiregistravus bet kokiame forume ar panašiai, galima duoti tokią užklausą, ir gauti momentinių atsakymų nemokamai“.
:)