Pateikiame svarbiausių savaitės politinių Lietuvos ir pasaulio įvykių apžvalga.
2011 01 17, pirmadienis
Politikai susiprato, kad tauta išsivaikšto. Susigriebę, kad Lietuva baigia išsilakstyti, parlamentarai puolė savo kūrybos dainomis emigrantus įkalbinėti grįžti namo. Vieno kito patriotizmo stygą nauji kūriniai gal ir užgaus. Bet kad sugrąžintų dešimtis tūkstančių tautiečių – vargu. Pagautas įkvėpimo seimūnas Ligitas Kernagis sukūrė dainą „Aš – lietuvis“. „Ta daina skirta ir emigrantams, ir visai Lietuvai, – aiškino L. Kernagis. – Bet ne emigracijos mastas paskatino ją sukurti, o pastaruoju metu labai susipriešinusi visuomenė, neturinti bendro tikslo“.
2011 01 18, antradienis
Vyriausybė papirkinėja opozicionierius? Vyriausybė ir Seimas per anksti nudžiugo, kad didžiulis profsąjungų organizuotas mitingas sausio 16–ąją neįvyko. Jis įvyks, tik kiek vėliau. Teismas nusprendė: sostinės savivaldybė, nedavusi leidimo protestuoti prie Seimo rūmų, pažeidė įstatymus. Negi Vyriausybė sugebėjo ir profsąjungas „nupirkti“? Kartais pakanka ir dar paprastesnių metodų. Pavyzdžiui, pasikviesti aršiausius Vyriausybės kritikus į savo komandą, kaip pasielgė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius – savo patarėju pasikvietė vieną iš buvusių studentų judėjimo lyderių.
2011 01 19, trečiadienis
Tarptautinės organizacijos: Lietuva slepia tiesą apie CŽV kalėjimus. Tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos pasmerkė Lietuvos generalinės prokuratūros sprendimą nutraukti tyrimą dėl Lietuvoje galimai veikusio CŽV kalėjimo ir metė įtarimus, kad skubotas sprendimas priimtas tyčia slepiant žmogaus teisių pažeidimus ir šalies teritorijoje vykdytus kankinimus. Organizacija „Reprieve“ tvirtina netgi suteikusi Generalinei prokuratūrai tyrimui konfidencialios informacijos apie CŽV veiklą Lietuvoje, tačiau ši ja nepasinaudojo. „Amnesty International“ taip pat išplatino pranešimą, kuriame reikalaujama atnaujinti nutraukti tyrimą ir tęsti jį tol, kol visos abejonės bus išsklaidytos.
2011 01 20, ketvirtadienis
R. Berankis sensacingai sutriuškino D. Nalbandianą. Atvirųjų Australijos pirmenybių „Australian Open“ antrame rate pajėgiausias Lietuvos tenisininkas dvidešimtmetis Ričardas Berankis (ATP – 95) nesunkiai sudorojo 29-erių argentinietį Davidą Nalbandianą (ATP-21) – 6:1, 6:0, 2:0. Fantastiškai žaidęs R. Berankis be didesnio vargo laimėjo pirmą setą 6:1, vėliau sausu rezultatu ir antrąjį - 6:0. Atrodo, argentinietis neketino laukti ir trečiame sete po dviejų R. Berankio laimėtų geimų atsisakė tęsti kovą. Mačas truko tik 59 minutes. Lietuvis gavo 90 ATP reitingo taškų ir 54,5 tūkst. Australijos dolerių (apie 140 tūkst. litų). Trečiame turnyro rate – šešioliktfinalyje – R. Berankio laukia akistata su 28-erių Ispanijos tenisininku Davidu Ferreru (ATP – 7).
2011 01 21, penktadienis
Žmonės vis dažniau ieško darbo užsienyje. Iš Lietuvos jau išvyko šimtai tūkstančių žmonių, tačiau ketinančių palikti tėvynę nemažėja.Įdarbinimo užsienyje įmonių atstovai nevienodai vertina emigracijos mastą. Vieni teigia, kad daug darbingo amžiaus žmonių jau išvykę į Didžiąją Britaniją ir Airiją, todėl šių šalių darbdaviams jie jau neturi, ką pasiūlyti, o siūlantieji darbo vietas Nyderlanduose tvirtina, kad ir toliau sulaukia daug klientų.
2011 01 22, šeštadienis
A. Zuokas pažadų negaili? Iki 2020 metų vilniečiai uždirbs vidutiniškai po 6 400, o Vilnius bus apstatytas nemokamais treniruokliais, –šeštadienį žadėjo buvęs sostinės meras, buvęs Liberalų bei Centro sąjungos lyderis ir buvęs Seimo narys, o dabar nepriklausomos koalicijos vadas Artūras Zuokas. Pristatydamas savo vadovaujamą 51 kandidato į Vilniaus miesto tarybos narius koaliciją A. Zuokas žadėjo aukso kalnus. Vilniuje jis nuo 15 iki 4 procentų sumažintų bedarbystę, vidutinis vilniečio atlyginimas siektų 6 400 litų
2011 01 23, sekmadienis
Žmonės nenori vergauti monopoliui. Šoktelėjus sąskaitoms už šildymą, Premjeras kitą savaitę šaukia vyriausybės pasitarimą. Tuo metu žmonių nepasitenkinimą kelia ne tik išaugę mokesčiai už šilumą, bet ir sostinės valdžios sprendimas sugriežtinti galimybę keisti namus administruojančias bendroves. Anksčiau suspėjusiems įteikti prašymus savivaldybė žada leidimus išduoti pagal senąją tvarką, naujiems prašytojams teks laikytis naujų taisyklių. Esą senoji tvarka buvo neskaidri – gyventojų parašai perkami, pasitaikydavo klastojimo atvejų.