• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pražūtingą avariją Kauno rajone užfiksavęs kaunietis mano, jog bandymai iškviesti pagalbą numeriu 112 ir užkirsti kelią „Mercedes-Benz“ vairuotojo žūčiai nebuvo sėkmingi dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatorės neprofesionalumo. Tuo metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis siūlo neskubėti kaltinti BPC ir atkreipti dėmesį į 112 skambinusio asmens pokalbį su operatore.

7

Pražūtingą avariją Kauno rajone užfiksavęs kaunietis mano, jog bandymai iškviesti pagalbą numeriu 112 ir užkirsti kelią „Mercedes-Benz“ vairuotojo žūčiai nebuvo sėkmingi dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatorės neprofesionalumo. Tuo metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis siūlo neskubėti kaltinti BPC ir atkreipti dėmesį į 112 skambinusio asmens pokalbį su operatore.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Kauno rajone kaktomuša susidūrus sunkvežimiui ir lengvajam automobiliui, žuvo pastarojo vairuotojas. Iš paskos važiavę pilietiški vairuotojai dar prieš avariją numatė, kad prie mersedeso vairo greičiausiai apsvaigęs vairuotojas, ir apie tai visaip bandė pranešti 112 ir policijos tarnyboms, tačiau šie nesugebėjo laiku sureaguoti. Anot liudininkų, 112 operatorius delsė ir su kelių policija jų iškart nejungė, o visas aiškinimasis vyko apie puspenktos minutės. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Kauno pakrašty, ties Saliais po kelią vingiavęs mersedesas išvažiuoja į priešingą eismo juostą ir kaktomuša rėžiasi į „Kauno švara“ sunkvežimį SCANIA. Vaizdus filmavę pilietiški vairuotojai, toliau bandę iškviesti tarnybas bespėjo sureaguoti, kad būtų greičiau kviečiama greitoji pagalba. Vis tik nelaimei kelio užkirsti nepavyko – mersedeso vairuotojas žuvo.

REKLAMA
REKLAMA

Kaunietis: 112 turėjo reaguoti kitaip

Įvykį filmavęs ir pagalbos numeriu 112 skambinęs kaunietis Donatas portalui tv3.lt pasakojo, kad su juo bendravusi BPC operatorė elgėsi labai keistai. Anot jo, kol vyriškiai sekė įtartinai manevruojantį automobilį ir bandė apie jį pranešti policijai, operatorė užsiėmė protokolų pildymu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paskambinau, argumentuoju, kad girtas vairuotojas ir greitai mane junkite su kelių policija, kol neįvažiavo į miestą, ir ji ten pradeda savo giesmes: „kodėl, kas ten kaip“, protokolą pildo, kurio visiškai nereikėtų. Tiesiog galėjo su kelių policija sujungti.

REKLAMA

Pirma, operatorė visiškai kategoriškai atsisakė (sujungti su policija – tv3.lt). Tada išprašiau aš iš jos miesto numerį, greitos pagalbos numerį, o man sako kažkokį neegzistuojantį miesto numerį. Surenku numerį, tada ieškau kito. Kai abonento kortelę gauni, tai yra numeriai policijos, greitosios, tai greitai per užrašų knygelę perėjęs, randu policiją, skambinu numeriu 022 ir vėl pakelia 112, ir ten vėl mane pradeda klausinėti valstybinių numerių, kur važiuoja ir taip toliau. Tada kalbu, kalbu ir tada „bum“ – jau per vėlu.

REKLAMA

Žodžiu, per penkias su puse minutes nesugebėjo net su kelių policija sujungti. Jie ten mane jungė, muzikėlė groja“, – pasakojo Donatas.

Kaunietis pažymėjo manantis, jog policija atvykti į Lapių kelią ir sustabdyti įtartinai manevruojantį automobilį per kelias minutes greičiausiai nebūtų spėjusi. Vis dėlto, Donato manymu, atsakomybė dėl įvykio krenta ant 112 numeriu atsiliepusios operatorės pečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tą moterį, kuri dirbo 112, tai ją atleisčiau ir dar jai gerai į subinę įkrėsčiau, nes nepadeda. Gerai, kad į sunkvežimį, o, įsivaizduokime, jeigu jis būtų įvažiavęs į miestą. Ten juk ir autobusai važiuoja, ir mažamečių kiek ten. Baisu“, – kalbėjo vyras.

Ministras: nereikia stresuoti

BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas portalui tv3.lt komentuoti paviešintą vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota pražūtinga avarija, ir BPC operatorės veiksmus atsisakė.

REKLAMA

Tuo metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neslėpė manantis, kad BPC operatorė, bendravusi su apie įtartinai manevruojantį automobilį pranešusiu kauniečiu, šioje situacijoje dėl nelaimės nėra kalta. Ministras patikino, jog nereikėtų nurodinėti BPC, kokias pagalbos tarnybas būtina iškviesti, o tiesiog ramiai atsakinėti į operatoriaus užduodamus klausimus.

REKLAMA

„O Jūs išklausėte šito veikėjo skambutį Bendrajam pagalbos centrui? Ir kaip Jums atrodo tokie reikalavimai, kad „tu čia man neaiškink, junk mane su kelių policija“? Man atrodo, kad paskambinus, reikia nebūt buduliu ir nestresuoti, o ramiai atsakyti į visus klausimus, kas yra BPC operatoriaus kompetencijoje, kokius klausimus jis uždavinėja. Ir negali nurodinėti klientas, kad „sujunk mane su kelių policija, geležinkelių policija ar uosto policija“. Tokių net budėtojų ten nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos sistema visai kitokia yra ir BPC operatorius geriausiai žino, su kokiomis pajėgomis reikia sujungti, jis mato, žino, kur, kas yra. Reikia tiesiog vykdyti tuos nurodymus, ką klausinėja operatorius, ir viskas bus tvarkoje, o kada prasideda reikalavimai „junk su kažkuo“, tai ir sujungė ar bandė sujungti, davė telefoną, kuris nieko neduoda“, – komentavo S. Skvernelis.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministras atkreipė dėmesį, kad policijas pajėgas valdo vyriausiasis policijos komisariatas, kuris gauna tiesiogiai visą informaciją.

„Žmonės, paskambinę 112, turi sugebėti teisingai atsakyti į klausimus, kuriuos užduoda. Žmonės tai turi suvokti. Nereikia streso, paskambinus, [...] o reikia ramiai išdėlioti problemos esmę ir operatorius suvedinėja iš karto į sistemą, ir siunčia policijos pajėgas“, – akcentavo S. Skvernelis.

REKLAMA

„Sunku su tokiais žmonėmis bendrauti, kurie jaučiasi, nežinau, kuo“, – sakė ministras.

Buvusio policijos generalinio komisaro teigimu, policija į iškvietimus dėl įtartinai manevruojančių transporto priemonių sureaguoti ir atvykti į įvykio vietą sugeba operatyviai, tačiau tai priklauso nuo to, kur pats įvykis vyksta ar įvyko.

REKLAMA
REKLAMA

„Žiūrint, kur tas skambutis yra. Jeigu tai yra, sakykime, užmiestyje ir nėra šalia ekipažo, tai tas užtrukti gali pakankamai ilgai. Jeigu, sakykime, mieste ar miesto prieigose, kur daug policijos koncentruota yra, tai gali užtrukti ir 2 minutes, ir 3 minutes, minutę ir 15 minučių.

Jeigu kažkur užmiestyje, rajone, kur dirba, sakykime, dabar du ekipažai, tai, jeigu iki artimiausio ekipažo yra apie 25-30 kilometrų ir dar juda tas vairuotojas, natūralu, kad jis užtruks pakankamai greitai. Nereikia įsivaizduoti, kad yra filmai čia kino, kada paskambina ir 12 ekipažų sulekia iš karto. Taip nėra ir, matyt, Lietuvoje artimiausiu metu nebus, nes policijos yra tiek, kiek gali mokesčių mokėtojai nusamdyti šios paslaugos“, – aiškino S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų