• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

54 m. Saulius Daunoras, iš Vijoklių kaimo šalia Šiaulių, didžiąją savo darbinės veiklos dalį dirbo sėdimą darbą. Todėl sulaukęs 35 m. jį ėmė kamuoti nugaros skausmai ką nors sunkiau fiziškai padirbus ar pasportavus. Vyrui nustatė stuburo išvaržą, jis ėjo konsultuotis pas daugybę specialistų, taikė įvairiausias technikas ir metodus, tačiau jam niekas nepadėjo. Iki kol į jo rankas nepateko viena knyga.

54 m. Saulius Daunoras, iš Vijoklių kaimo šalia Šiaulių, didžiąją savo darbinės veiklos dalį dirbo sėdimą darbą. Todėl sulaukęs 35 m. jį ėmė kamuoti nugaros skausmai ką nors sunkiau fiziškai padirbus ar pasportavus. Vyrui nustatė stuburo išvaržą, jis ėjo konsultuotis pas daugybę specialistų, taikė įvairiausias technikas ir metodus, tačiau jam niekas nepadėjo. Iki kol į jo rankas nepateko viena knyga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet apie viską nuo pradžių.

„Skausmai man praeidavo išgėrus vaistų nuo skausmo, išsitepus nugarą įvairiais tepalais, tačiau jie dažnėjo ir 2004 m. pajutau, kad daug blogiau valdau kairę koją, o einant pėda ėmė šlepsėti, nes buvo tarsi paralyžuota…“ – patirtimi dalinosi Saulius.

REKLAMA

Tradicinis gydymas ir mankštos nepadėjo

Sauliaus stuburo tomografija rodė tarpslankstelinio disko L 4-5 išvaržą, kuri ir spaudė kairės kojos nervą. Neurochirurgas pasiūlė darytis operaciją, Saulius sutiko.

„Belaukiant operacijos eilėje pėdos šlepsėjimas praėjo, bet nugaros skausmai niekur nedingo, maudimą jausdavau praktiškai kiekvieną dieną, o skausmo paaštrėjimai buvo neprognozuojami... Nuo tada kasmet vieną ar du kartus per metus praeidavau reabilitacijos kursą su mankštomis, masažais ir kitomis procedūromis, šiek tiek pagerėdavo.

REKLAMA
REKLAMA

Bandydavau išlaikyti tą būseną be skausmo darydamas gydytojų paskirtus pratimus rytais ir vakarais, dariau jogos pratimus nuo nugaros skausmų, miegodavau susirietęs į embriono pozą, spaudinėdavau aktyvius stuburo taškus pagal Su Džok metodą… Deja, tai nebuvo veiksmingos priemonės, nes praeidavo šiek tiek laiko ir problema grįždavo – tereikėdavo sunkiau padirbėti, pakelti sunkesnį daiktą ar tiesiog pasisukti, pasilenkti. Visi, kurie turi stuburo diskų išvaržas, žino, kad užtenka neatsargaus judesio, kryptelėjimo, kad išeitum iš rikiuotės“, – patirtimi dalinosi Saulius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išvarža dingo nepalikdama pėdsako

Saulius nuolat ieškodavo knygų, kaip įveikti nugaros skausmus. Taip 2007 m. į jo rankas papuolė Benitos Cantieni „Tigro jausmas“.

„Knygyne aš ją pavarčiau gal 10 minučių ir iš karto supratau, kad čia apie žmogaus anatomiją rašoma visiškai kitaip. Knygoje buvo aprašytas CANTIENICA® metodas skirtas gerinti kūno formas ir laikyseną. Metodas yra paremtas giliųjų raumenų, pirmiausiai dubens dugno lavinimu.

REKLAMA

Nusipirkęs knygą, pradėjau daryti joje aprašytus pratimus. Jų naudą pajutau iš karto, padarius vieną pratimą dingdavo per dieną kamavęs maudulys. Tai ir buvo ta varomoji jėga, kuri skatino mane kuo greičiau pakeisti savo laikyseną. Po pusmečio skausmas visiškai pasitraukė. 2016 m. rudenį pasidariau stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tyrimą. Buvau maloniai nustebintas, nes buvusios išvaržos neliko nei pėdsako. Mano gydytojas tai paaiškino kaip suprantamą dalyką: jei ilgą laiko tarpą atsiradusi išvarža nebėra dirginama, toje vietoje nelieka uždegimo, tada kūnas pats ištirpdo tą nereikalingą darinį“, – stebuklinga istorija dalinosi vyras.

REKLAMA

Metodas pakeitė jo gyvenimą

Saulius džiaugiasi, kad jis vėl gali neriboti savo fizinio aktyvumo: gali dirbti įvairiausius darbus sode ir namuose, šoka pramoginius šokius, žiemą slidinėja, bėgioja, dalyvauja orientavimosi sporto varžybose, plaukioja būdamas prie jūros.

„Yra nuostabus jausmas, kai per dieną dirbus sode ar kalnuose nusileidus slidėmis kokius 50 km, vakare praktiškai nesijaučia nuovargio! Dar daugiau, po tokios dienos jautiesi ir sveikesnis, ir energingesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia, kad supratau žmogaus kūno anatomijos esmę ir sužinojau, kaip reikia naudotis savo kūnu, kad jis išliktų sveikas daugelį metų. Tas žinojimas suteikė man nepriklausomybę – galiu pats tvarkytis su savo kūnu, tiesiog gerai žinau, kokia laikysena jam yra sveika ir kokia ne.

Matydamas, kiek naudos gali duoti CANTIENICA® metodas, tapau aktyviu jo propaguotoju. 2015 m. vasarą Hamburge įgijau CANTIENICA® trenerio kvalifikaciją. Atsirado šiam metodui skirtas tinklalapis lietuvių kalba, kuris kartu su dviem šiuo metu išleistomis B. Cantieni knygomis lietuvių kalba yra pagrindiniai informacijos šaltiniai Lietuvos žmonėms apie metodą ir jo teikiamą naudą“, – dalinosi Saulius.

REKLAMA

Sauliaus vizija

Taikant CANTIENICA® metodą, kalba ji, nereikia jokios specialios įrangos, tik kompetetingų specialistų mokymo ir galimybės atlikti pratimus reabilitacijos centruose ar sporto salėse. Taip pat, pasak jo, tai būtų puiki ligų prevencijos priemonė, nes grąžina žmonėms anatomiškai taisyklingą judėjimą ir dėl to judant nebėra gadinama nei viena kūno dalis.

REKLAMA

„Kad būtų pašalintos netaisyklingos laikysenos atsiradimo priežastys ir nuotraukta mūsų visuomenės sveikatos būklės nuolatinio blogėjimo tendencija, mokyklose vivatomija pagal Benitą Cantieni turėtų būti dėstoma per kūno kultūros ir anatomijos pamokas. Lietuvos jaunimas, baigdamas mokyklą, jau turėtų stiprius anatomškai taisyklingo judėjimo įpročius visam gyvenimui.

CANTIENICA® metodas visų pirma moko mus atsakomybės už savo sveikatą. Mes patys turime tinkamai prižiūrėti savo kūną. Benitos Cantieni knygos lietuviškai yra tarsi kūno priežiūros instrukcija visam šimtui gyvenimo metų. Yra nuostabu kasdien jausti lengvumą judant ir tą „Tigro jausmą“, – dalinosi patirtimi Saulius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų