• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sugrįžus šiltajam sezonui, daugeliui lietuvių saulės akiniai tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Vis tik už šį aksesuarą neretai tenka pakloti ir 100 ar daugiau eurų.

Sugrįžus šiltajam sezonui, daugeliui lietuvių saulės akiniai tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Vis tik už šį aksesuarą neretai tenka pakloti ir 100 ar daugiau eurų.

REKLAMA

Pardavėjai įvardijo, kad saulės akinių kainos gali skirtis 50 ar 100 kartų ir siekti 19 ar viršyti 1,5 tūkst. eurų.

Jie aiškino, kad tokių akinių galima rasti ir už kelis eurus, tačiau tikėtina, kad jie visiškai neapsaugos akių nuo saulės, o tik dar labiau joms pakenks.

Specialistai pabrėžė, kad itin svarbu saulės akinius pirkti ir vaikams, mat jų akys saulės šviesai yra jautriausios ir dažnai būna pažeidžiamos dar nesulaukus pilnametystės.

Saulės akiniams vidutiniškai išleidžia 75–100 eurų

Optikos salonų tinklo „Vision express“ marketingo vadovė Greta Mežonytė nurodė, kad saulės akinių kainos prasideda nuo 19 eurų, o prabangių prekės ženklų, pvz., „Cartier“, kainos gali siekti ir 1500 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovės, saulės akiniams Lietuvoje klientai skiria vidutiniškai apie 100 eurų. Ji džiaugėsi, kad lietuviai vis labiau supranta akinių suteikiamą apsaugą visais metų laikais, ypač žiemą, kai saulės šviesą stipriai atspindi sniegas.

REKLAMA

„Optikos pasaulis“ direktorė Aušra Končiuvienė įvardijo, kad saulės akiniai atsieina nuo 19 iki kelių šimtų eurų, o vidutinė saulės akinių kaina įprastai svyruoja iki 100 eurų.

„Fielmann“ optikų tinklo Lietuvoje komunikacijos vadovė Jūratė Kersnauskė nurodė, kad saulės akinių kainos svyruoja nuo 19,50 euro iki 899 eurų.

O Lietuvoje parduodamų tokių akinių vidutinė kaina yra 75 eurai, nors kainos vidurkis skiriasi nuo prekybos vietos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiems, kam yra svarbi kokybė ir ilgaamžiškumas, renkasi akinius iš aukštos kokybės medžiagų: acetatas (natūralus medvilnės pluoštas), titanas (draugiškas odai metalas) ir pan. – jų išgavimo technologija yra brangesnė.

Norintys sutaupyti neretai renkasi iš plastiko granulių išlietus, mažiau patvarius akinius, kurių gamyba yra gerokai pigesnė“, – dėstė J. Kersnauskė.

Dešimtis kartų pigesni akiniai – tik dar labiau pakenks?

Vis tik, kol optikose akiniai nuo saulės kainuoja šimtus eurų, kitose prekybos vietose šių akinių galima rasti ir už 2, ir už 10 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Fielmann“ atstovės, kaip ir mobiliųjų telefonų ar automobilių, taip ir akinių kainos gali skirtis 50 ar 100 kartų.

„Negalime komentuoti prekių kainos 2–10 eurų ribose, sunku suvokti tokias kainas ir bandyti nuspėti, iš kokių medžiagų šie gaminiai pagaminti.

Ar nebuvo išnaudojami darbuotojai, gaminantys tokius akinius. Tačiau gali būti, kad tai – išpardavimo prekė, parduodama žemiau pagaminimo savikainos“, – spėliojo J. Kersnauskė.

REKLAMA

„Optikos pasaulis“ direktorė pabrėžė, kad saulės akiniai, įsigyti ne specializuotoje parduotuvėje, greičiausiai neapsaugos akių nuo UV spindulių ir dar labiau joms pakenks. 

„Kodėl? Žvelgiant į saulę pro saulės akinius be apsaugų, mūsų vyzdžiai išsiplėčia, taigi atveriamas tiesus kelias UV spinduliams, kurie ardo akių tinklainę ir yra pagrindinė tokių akių ligų, kaip karatarakta ar geltonosios dėmės degeneracija, atsiradimo priežastis.

REKLAMA

Todėl saulės akinius yra geriausia pirkti specializuotose parduotuvėse – optikos salonuose. Taip būsite tikri, kad saulės akiniai turi 100 proc. apsaugą nuo UV spindulių ir atitinka visus Europos Sąjungos keliamus saugumo reikalavimus“, – patarė A. Končiuvienė.

Kas nulemia saulės akinių kainą?

„Vision express“ marketingo vadovė įvardijo, kad akinių kainą lemia:

  • gamybai naudojamos medžiagos (taurieji metalai, natūralios medžiagos);
  • gamybos procesas (pvz., kai kurie akiniai ar jų elementai gali būti gaminami ar integruojami rankomis);
  • gamybos šalis (ar tai – Italija, Austrija, Danija, Prancūzija, ar vis tik masinės gamybos produktai iš Kinijos);
  • garsūs prekių ženklai;
  • saulės akiniams naudojamų akinių lęšių medžiagos – plastikas ar stiklas;
  • saulės akinių rėmelių medžiagos;
  • papildomos dangos: antirefleksinė danga, kuri nuima atspindžius, poliarizacija, kuri nuima atspindžius nuo horizontalių paviršių (aktualu mėgstantiems vandens sportą ir vairuojantiems).

„Optikos pasaulis“ direktorės aiškinimu, populiariausia saulės akinių danga, lemianti akinių kainą, yra poliarizacija, kuri 100 proc. apsaugo akis nuo ultravioletinių spindulių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Končiuvienės, poliarizuoti lęšiai blokuoja šviesą, atsispindinčią nuo smėlio, šlapio asfalto, vandens ir įvairių kitų horizontalių paviršių, t. y. gesina atšvaitus nuo aplinkinių daiktų, o tai padeda tiksliau matyti. 

Prekės ženklai ir jų įtaka kainai

„Fielmann“ atstovė aiškino, kad pagrindinė saulės akinių kainos sudedamoji dalis yra prekės ženklo vertė:

  • juvelyrinio segmento saulės akiniai (pvz., prekinis ženklas „Chopard“) – dažnai paauksuoti, neretai turintys brangakmenius, todėl kainuoja nuo 300 iki kelių tūkstančių eurų;
  • Luxury / aukštosios mados prekiniai ženklai (pvz., „Prada“, „Gucci“) – aukštą kainą lemia ne tik prekės ženklo vertė. Tokie akiniai gali būti gaminami iš ypatingų, itin aukštos kokybės medžiagų, pvz., acetatas, titanas, kaulas, mediena. Aukščiausia kaina pasižymi limituoto kiekio (angl. limited edition) ar reklaminėse kampanijose aktyviai demonstruojami modeliai. Tokie akiniai „Fielmann“ salonuose kainuoja 189–369 eurus;
  • Premium segmentas – pasaulyje gerai žinomi prekės ženklai, vartotojui puikiai pažįstami drabužių ar galanterijos mados segmentuose. Pvz.: „Escada“, „Furla“, „Boss“, „Emporio Armani“ ir kt. Tokie akiniai „Fielmann“ salonuose kainuoja 109–269 eurus;
  • privatūs prekės ženklai (angl. private label), dažnai naudojami tik akinių industrijoje. Pvz.: „Fielmann“, „Vogue“, „Polaroid“, „Lozza“ ir kt. Tokie akiniai „Fielmann“ salonuose kainuoja 19,50–135 eurus.

J. Kersnauskė pridūrė, kad perkant plačiau nežinomų, pradedančių akinių gamintojų prekės ženklus reikia patikrinti, iš kokių medžiagų jie pagaminti ir kiek ilgai jiems galios garantinis aptarnavimas:

REKLAMA

„Mūsų patirtis rodo, kad nežinomų gamintojų saulės akiniams sunkiai galėsite pakeisti nulūžusią kojelę ar subraižytą stiklą.“

Kaip išsirinkti tinkamiausius saulės akinius?

„Vision express“ marketingo vadovė paminėjo, kad populiarėja „du viename“ sprendimas – akiniai su Transitions technologijos akinių lęšiais.

G. Mežonytės aiškinimu, jie patalpose būna skaidrūs, o lauke užtemsta, t. y. prisitaiko pagal saulės šviesos intensyvumą ir yra naudojami kaip saulės akiniai.

REKLAMA

„Mūsų didžiulei nuostabai, vis dar neretai sulaukiame klausimų, ar galima saulės akinius pagaminti su dioptrijomis. Žinoma, kad taip.

Vėlgi, išklausius kliento poreikius, galime patarti, ar geriau turėti akinių nuo saulės su dioptrijomis sprendimą, ar visgi naudingiau ir komfortiškiau būtų įsigyti lauke tamsėjančius, kuriuos užsidėjus nereikia sukti galvos ir pakeisti į kitus įėjus į patalpą“, – dėstė „Fielmann“ atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin jautrias akis turintiems pirkėjams J. Kersnauskė patarė rinktis tinkamo tamsumo akinius, turinčius ne tik atspindžius šalinančią dangą iš išorės, bet ir iš lęšio vidaus.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad neretai suaugusieji vengia saulės akinius pirkti vaikams, bijodami, kad dėl mažamečių judrumo jie greitai sulūš:

„Visgi tyrimai rodo, kad net 80 proc. akies pažeidimų dėl intensyvios akinančios saulės šviesos nutinka nesulaukus 18 metų. Vaikų akys yra itin jautrios aplinkos poveikiui, todėl jas reikia ypač saugoti.“

REKLAMA

„Optikos pasaulis“ direktorė irgi pabrėžė saulės akinių svarbą vaikams ir nurodė, kad vaikų akys yra 5 kartus jautresnės nei suaugusių.

Anot A. Končiuvienės, renkantis naujus akinius svarbiausia yra daug kartų matuotis, išbandyti įvairias formas ir pirmenybę teikti patogumui.

Taip pat konsultuotis su specialistais, kurie ne tik padės išsirinkti akinių spalvą ir formą, bet ir papasakos apie apsaugas, parinks akinius pagal individualius poreikius.

tv3.lt

man keista, kad vis dar maustomi pirkėjai, nenurodoma prekėje ar paprastas plastikas, ar stiklas "iš kosmoso", žmonės net nežino, ar kenkia savo akims ar saugo, perka pigius akinius, nes brangių ipirkti nelogiškai brangu. tyčiojasi pardavėjai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų