• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekstremaliosios žurnalistikos centro vadovas Olegas Panfilovas įsitikinęs, kad gatvėse vykstančių akcijų metu žurnalistams skiriama specialioji apranga Rusijos sąlygomis negarantuos jų saugumo.

REKLAMA
REKLAMA

"Gubernatorės Valentinos Matvijenko nurodymu žurnalistams, Sankt Peterburge nušvietusiems "nepritariančiųjų žygį", buvo išdalytos specialios spaudai skirtos liemenės, tačiau galų gale buvo sumušti ir sulaikyti 15 žurnalistų. Maskvoje spaudai skirtas liemenes mes dalijome savo iniciatyva, ir kažkokią dalį dėl to pavyko išgelbėti, bet ir vėl, vien mūsų pirminiais duomenimis, nuo OMON veiksmų nukentėjo daugiau kaip 20 žurnalistų", - naujienų agentūrai "Interfax" sakė O. Panfilovas, komentuodamas Maskvos Valstybės Dūmos pirmininko Vladimiro Platonovo pasiūlymą mitingus nušviečiantiems žurnalistams vilkėti specialias liemenes.

REKLAMA

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ant "maskvietiškų" liemenių be užrašo "Spauda" buvo cituojamas ir Baudžiamojo kodekso 114 straipsnis, numatantis teisinę atsakomybę trukdantiems žurnalistams vykdyti profesinę veiklą.

"Todėl specialios žurnalistų liemenės gali būti panacėja tik teisinėje valstybėje. Ten jos tikrai yra pagalba milicininkams, suprantantiems savo atsakomybę už įstatymo pažeidimus", - mano O. Panfilovas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, jis pažymėjo, kad Ekstremaliosios žurnalistikos centras Rusijoje per metus užfiksuoja vidutiniškai 70-80 žurnalistų užpuolimo atvejų.

"Beje, mes dažniausiai žinome, kas tai padarė. Tačiau baudžiamųjų bylų dėl šių faktų iškeliamos tik dvi ar trys. Iš dalies tai susiję su pačių žurnalistų tinginyste, kadangi jie nenori vaikščioti po instancijas ir to siekti, o daugiausia - su nepasitikėjimu mūsų teismine sistema", - pabrėžė O. Panfilovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Platonovas šią savaitę pareiškė: "Tuo (liemenėmis su užrašu "Spauda") bus suinteresuoti patys žurnalistai. Tokia specialioji apranga leis juos apginti ne tik nuo minios, bet ir nuo teisėsaugos organų darbuotojų".

V.Platonovo manymu, "nė vienas teisėsaugos organų darbuotojas pats nenorės prasidėti su žurnalistu, jeigu tiksliai žinos, kad priešais jį - spaudos atstovas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų