Kol pasaulis nerimauja dėl slaptos Irano branduolinių ginklų programos, nauja branduolinių valstybių klubo nare greičiau už jį gali tapti Saudo Arabija, pranešė BBC. Jos šaltinių teigimu, Rijadas panorėjęs bet kuriuo metu gali gauti branduolinių kovinių užtaisų, kuriuos galėtų iškart susimontuoti savo vidutinio nuotolio raketose.
„BBC Newsnight“ programos šaltinių NATO organizacijoje teigimu, Saudo Arabija savo laiku investavo dideles lėšas į Pakistano branduolinio ginklo kūrimo programą, ir bet kurią akimirką galėtų gauti iš Islamabado parengtus naudoti branduolinius užtaisus, kurie esą laikomi paruošti transportavimui.
Britų žurnalistai primena buvusio Izraelio karinės žvalgybos (AMAN) vadovo Amoso Yadlino žodžius, pasakytus spalio mėnesį Švedijoje vykusioje konferencijoje: „Jeigu Iranas pasigamins bombą, saudai nelauks nė mėnesio“. Pasak A. Yadlino, „jie jau susimokėjo už bombą, jie paprasčiausiai atvyks į Pakistaną ir pasiims iš jo tai, ką turi pasiimti“.
BBC laidoje nuskambėjo dar vienas priminimas: 2009 m. Saudo Arabijos karalius Abdula (Abdullah) perspėjo JAV ambasadorių specialiems pavedimams Dennisą Rossą, kad jei Teheranas „peržengs ribą“, Rijadas „gaus branduolinį ginklą“. O 2012 m. gegužės mėnesį D. Rossas pranešė, kad Saudo Arabija yra pasiruošusi pradėti atominės bombos kūrimo darbus.
Skelbiama, kad Saudo Arabija ir Pakistanas pradėjo bendradarbiavimą kuriant branduolinį ginklą dar paskutinįjį XX a. dešimtmetį. Tuo metu Rijadas kategoriškai neigė apie tai pasklidusius gandus. Saudo Arabija yra pasirašiusi branduolinių ginklų neplatinimo sutartį ir oficialiai pasisako už „Artimuosius Rytus be branduolinių ginklų“. Rijadas taip pat reikalauja Izraelio branduolinio nusiginklavimo. Ši šalis oficialiai nei patvirtina, nei neigia disponuojanti branduoliniais ginklais. Ekspertų vertinimais Izraelis turi daugiau nei 200 branduolinių užtaisų.
Šią vasarą Saudo Arabijos teritorijos palydovinėse nuotraukose kariniai ekspertai aptiko naują, jau trečią balistinių raketų CSS-2 paleidimo aikštelę, iš kurios galima apšaudyti Izraelį ir Iraną. Šių vidutinio nuotolio raketų skrydžio spindulys siekia 4 500 kilometrų, o tai reiškia, kad Rijadas teoriškai galėtų smogti konvencinį ar branduolinį smūgį ne tik Iranui ar izraeliui, bet ir už Artimųjų Rytų regiono ribų esančioms šalims.