Pogulis išmokus ką nors svarbaus gali padėti šias žinias įtvirtinti atmintyje, jei tik miego metu sapnuosite, teigia mokslininkai.
Jie nustatė, kad žmonės, sapnuodami apie naują užduotį, prabudę ją atlieką geriau nei tie, kurie nemiegojo ar nesapnavo, rašo BBC.
Atliekant tyrimą savanoriai turėjo įsiminti 3 dimensijų kompiuterinio labirinto schemą, kad po kelių valandų galėtų surasti, kaip šį virtualų labirintą pereiti.
Tie, kuriems leista numigti, ir kurie taip pat prisiminė miego metu sapnavę užduotį, ją atliko greičiau.
Mokslininkai mano, kad sapnai yra ženklas, jog nesąmoningų smegenų dalys tuo metu sunkiai dirba, kad apdorotų visą informaciją apie užduotį.
Vienas iš tyrimo autorių Robertas Stickgoldas iš Harvardo medicinos mokyklos teigimu, sapnai gali reikšti, jog smegenys tą pačią problemą sprendžia daugelyje lygių.
„Sapnai gali atspindėti smegenų bandymus rasti asociacijas prisiminimams, kad jie būtų naudingesni ateityje“, – teigė jis.
Tyrimo bendraautorės Erin Wamsley teigimu, tyrimas leidžia manyti, kad nesąmoningos smegenys dirba su tais dalykais, kurie, jų manymu, yra patys svarbiausi.
„Kiekvieną dieną mes surenkame ir susiduriame su didžiuliais informacijos ir naujų potyrių kiekiais. Atrodytų, kad mūsų sapnai klausia: „Kaip man naudoti šią informaciją, kad paveikčiau savo gyvenimą?“, – teigė ji.
Tyrimas gali turėti ir praktinį pritaikymą. Mokslininkų teigimu, pasinaudojus šiuo reiškiniu, galima rasti būtų mokymuisi palengvinti ir atminčiai pagerinti.
Pavyzdžiui, studentams galbūt naudingiau daug mokytis prieš miegą ar nusnūsti po ilgos mokslo popietės.