Kinijos Šanchajaus miesto valdžia nutarė sudaryti daugiau erdvės 20 mln. gyventojų turinčiame metropolyje, uždrausdama laikyti daugiau negu vieną šunį.
Šanchajaus gyventojams, kurie dešimtmečius taikstėsi su valdžios įvesta „vieno vaiko“ politika, panašus draudimas dėl šunų sukėlė pyktį.
Mao Zedingo laikais auginti šunis Kinijoje buvo visai uždrausta – esą tai buržuazinė atgyvena. Bet dabar – kinams turtėjant ir vis labiau įsigalint Vakarų įpročiams – prakutę žmonės savo gyvenimo jau neįsivaizduoja be keturkojo draugo. Turėti kilmingą šunį tapo madinga.
Žinoma, tokiuose miestuose kaip Pekinas ar Šanchajus ne visi patenkinti, kad išpaikintiems globotiniams leidžiama viskas, kad jie teršia viešose vietose.
Todėl nuo sekmadienio Šanchajaus valdžios nurodymu turi įsigalioti „vieno šuns“ politika ir tai bus didžiausias smūgis neregistruotų šunų savininkams.
Šanchajuje tik ketvirtadalis iš mieste gyvenančių maždaug 800 tūkstančių šunų yra registruoti.
Globėjams skiriamas mėnuo šunims užregistruoti ir surasti naujus namus, jeigu turi daugiau negu vieną augintinį.
„Turiu du šunis, auginu juos penkerius metus. Pagal naują tvarką šeima galės laikyti tik vieną šunį. Bet juk mes drauge gyvename penkerius metus, negaliu nė vieno iš jų atiduoti, galbūt jį laikysiu giminaičio namuose“, – sakė šunų savininkė Guo Hiuing.
Daugiau negu vieną registruotą šunį turintys asmenys galės laikyti visus augintinius, bet jokių palikuonių. Šunų savininkai pagal savo gyvenamą vietą per metus turės mokėti nuo maždaug 100 iki 200 skaičiuojant litais.
Pastaruoju metu Kinijoje suklestėjo ir gyvūnams skirtos parduotuvės, salonai. Tačiau jų savininkai nebijo, kad nauja tvarka pakenks jų verslui, kai šuo kinams tampa šeimos nariu, nors ir kituose miestuose taip pat įvestos griežtos taisyklės šunų globėjams, nemaži mokesčiai. Pavyzdžiui, Pekine draudžiama namuose laikyti didelius šunis.
Jolanta PAŠKEVIČIŪTĖ