Maždaug 150 protestuotojų, padegę šiukšlių krūvas, blokavo vieną centrinę gatvę, o policija prieš juos panaudojo kurtinamąsias granatas ir ašarines dujas.
Demonstrantai reiškė remią jau penkias dienas nesiliaujantį metropoliteno darbuotojų streiką, kuris kelia didelį galvos skausmą 20 mln. gyventojų turinčiam didžiuliam miestui prieš ketvirtadienio atidarymo ceremoniją ir Brazilijos rungtynes su Kroatija.
Policija taip pat panaudojo kurtinamąja granatą vaikydama kitą demonstraciją, kurioje dalyvavo maždaug 70 streikuotojų. Jie buvo nuėję į centrinę metropoliteno stotį, ketindami pamėginti įtikinti vadovus prisidėti prie streiko, sakė profesinės sąjungos prezidentas Altino Melo dos Prazeresas (Altinu Melu dos Praseresas).
Pasak jo, jis yra įsitikinęs, kad streikuotojai per derybas su vyriausybe dėl darbo užmokesčio padidinimo pasieks savo.
„Netikiu, kad vyriausybė nori sužlugdyti šį čempionatą“, – sakė jis AFP.
Profesinė sąjunga sumažino pradinį reikalavimą 16,5 proc. padidinti algas ir dabar reikalauja 12,2 proc. padidinimo, bet darbdaviai siūlo tik 8,7 procento
Didėjanti infliacija ir vangi ekonomika aptemdė Pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje, kur vykstančių streikų ir protestų dalyviai sako, jog 11 mlrd. JAV dolerių sumą geriaų būtų buvę išleisti švietimui, sveikatos apsaugai ir transporto sistemai.
Nepaisydami protestų, Pasaulio futbolo čempionato dalyviai jau važiuoja į Braziliją – sekmadienį vakare čia atvyko praėjusių metų čempionė Ispanijos rinktinė.
Pirmadienį laukiama Jungtinių Valstijų, Prancūzijos, Argentinos, Urugvajaus, Ekvadoro, Kosta Rikos, Hondūro ir Kamerūno komandų.
Tada bus susirinkusios dauguma, išskyrus penkias, iš 32 čempionato komandų.
Tačiau San Paulą apėmęs streikų ir protestų sukeltas chaosas atitraukė paprastai aistringų futbolo sirgalių dėmesį nuo pasiruošimo varžyboms.
Iš penkių linijų metropoliteno sistemos veikia tik dalis, ir jos traukiniai nevažiuoja iki arenos „Corinthians“, kurioje vyks varžybos.
Nebaigtas stadionas
Pareigūnai yra linkę išspręsti ginčą su metropoliteno darbuotojais, kad būtų išvengta nepatogumų per pasaulio futbolo čempionatą ir dar didesnio išlaidų viršijimo, kol šis dar neprasidėjo.
Arena „Corinthians“ tapo čempionatą lydinčių problemų simboliu.
Visą savaitgalį darbininkai iš paskutinių stengėsi užbaigti 61,6 tūkst. vietų stadioną, kurio statyba gerokai atsilieka nuo grafiko ir viršija sąmatoje numatytas išlaidas.
Pasiruošimo darbai 12-oje čempionato stadionų, kuriose vyks varžybos, neapsieina be tragiškų incidentų, per kuriuos žuvo aštuoni darbininkai, iš jų trys – arenoje „Corinthians“.
Prezidentė Dilma Rousseff (Dilma Rusef), dalyvausianti ir šių metų spalį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, tvirtina, jog pinigai, išleisti pasiruošimui futbolo čempionatui, yra naudinga investicija į šalies oro uostų ir transporto infrastruktūros modernizavimą, kuri bus naudinga Brazilijai dar ilgus metus.
Tačiau daugelis žadėtų modernizavimo projektų liko dulkėti lentynose, ir tai dar labiau piktina protestuotojus.
Prieš metus daugiau nei milijonas protestuotojų išėjo į gatves per Konfederacijų taurės pirmenybes – Pasaulio futbolo čempionato repeticiją.
Per tuos protestus kai kada prasiverždavo smurtas, aptemdęs tą turnyrą. Daugelis baiminasi, kad panašūs neramumai pasikartos šiais metais.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.