• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krikštytis ir šokti salsą lietuviai Europoje pradėjo vėliausiai.

Privalumas − stabilumas

− Kuo tarptautinis Vilniaus salsos festivalis skiriasi nuo panašių renginių regione? – „Balsas.lt savaitė“ pasiteiravo Ievos Dadurkaitės – vienos salsos festivalio Lietuvoje organizatorių.

REKLAMA
REKLAMA

− Nors kiekviena šalis turi savo specifiką, dažniausiai būtent nuo festivalio organizatoriaus priklauso, koks jis bus. Pavyzdžiui, festivaliuose Latvijoje ar Lenkijoje labiau orientuojamasi į šou pasirodymus.

REKLAMA

O mudvi su seserimi Elena organizuodamos šį festivalį siekiame, kad jis būtų skirtas tipiškam social danceriui.

− Kuo pasižymės šiųmetis festivalis?

− Festivalio privalumas − stabilumas. Jis tampa tradiciniu, kokybišku renginiu, ir žmonės žino, ko iš jo tikėtis. Be abejo, bus naujų instruktorių, didžėjų, tačiau jie tik pratęs ankstesniuose festivaliuose nusistovėjusią tradiciją.

REKLAMA
REKLAMA

Madinga, bet neaukšto lygio

− Lietuvoje yra nemažai šokių mokyklų, mokančių salsos. Ar čia kokia nors mūsų išskirtinė meilė Lotynų Amerikos kultūrai?

− Lietuviai šiuo klausimu nėra išskirtiniai. Iš tiesų mes pavėlavome su šiuo šokiu. Visi mūsų kaimynai šoka daug seniau. Šokti salsą pradėjome paskutiniai Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip nutiko, matyt, dėl to, kad nelengvai priimame naujoves. Džiugu, kad atsiranda mokyklų, kurių mokytojai tobulinasi, važinėja po festivalius, lanko seminarus ir domisi naujovėmis. Lietuvoje salsa − madinga, bet kol kas yra dar neaukšto lygio.

REKLAMA

− Ar salsa − nuolatos besikeičiantis šokis?

− Salsa – gana jaunas šokis, kurį smarkiai veikia ir kiti šokiai. Salsa turi tam tikras taisykles, kurių derėtų laikytis, bet kartu ji yra labai „atvira“.

Mums rūpi, kad mūsų mokiniai suvoktų, kas svarbu. Šokdamas bet ką, negali to vadinti salsa, o savęs − tikru salsero.

REKLAMA

Baimei nėra vietos

− Ką reikia daryti, kad taptum tikru salsero?

− Praustis (juokiasi). Svarbiausia, būti socialiu žmogumi. Gali bendrauti nedaug, tačiau privalai perlipti savo vidinius barjerus ir nebijoti būti tarp žmonių.

Dažnai žmonės į salsą ateina vedami bendravimo spragų. Salsa jiems padeda tai nugalėti.

Žmogui, siekiančiam tapti tikru salsero, svarbu suvokti kelis dalykus. Norint pradėti gerai šokti reikia įdėti daug pastangų − įgūdžiai neatsiranda savaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasitaiko manančių, kad salsos mokytis nereikia, − tai netiesa! Svarbu domėtis viskuo, kas susiję su šiuo šokiu, − ypač muzika. Ir, svarbiausia, nebijoti nei mokytis, nei klysti.

− Jūs su seserimi dirbate kituose darbuose. Ar nėra įmanoma pragyventi vien iš salsos mokyklos?

− Ne. Jei labai kukliai gyveni, gal ir įmanoma, tačiau, jei nori tobulėti, nestovėti vietoje ir siekti rezultatų − turi daug į save investuoti, treniruotis ir plėsti akiratį. Taigi tai, ką uždirbame iš salsos, jai ir atiduodame.

TIK FAKTAI

* Vilniaus salsos festivalis šiemet vyks jau ketvirtą kartą.

* Visuose Vilniaus salsos festivaliuose apsilankė daugiau kaip 5 000 žmonių.

* I. Dadurkaitė ir jos sesuo Elena „SalsaSisters“ šokių mokyklą įkūrė prieš penkerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų