Kalbame apie kavą. Tačiau yra daugiau gėrimų, kuriuose galima rasti kofeino. Portalas „Business Insider“ lygina keletą kofeino šaltinių ir kaip jie padeda dorotis su svarbiomis užduotimis.
2 puodeliai arbatos = 1 puodeliui kavos
Viename 100 gramų puodelyje arbatos yra maždaug 20 miligramų kofeino. Tokiame pačiame kiekyje filtruotos juodos kavos yra 40 miligramų kofeino. Visgi arbatos rūšis ir jos paruošimo būdas gali keisti šį rodiklį
2 stiklinės „Coca-colos“ = 1 puodeliui arbatos
100 gramų šio gaiviojo gėrimo turi 8 miligramu kofeino ir šis skaičius gali kilti iki 15 miligramų, priklausomai nuo cukraus kiekio.
Kava turi daugiau kofeino nei „Red Bull“
Net vienas populiariausių energinių gėrimų kofeino atžvilgiu nusileidžia puodeliui kavos. Vis dėlto, nuodugniau patyrinėję energetinius gėrimus, rastumėme ir didesnių kofeino šaltinių. Gėrimas „Ammo“ buvo skirtas JAV specialiųjų pajėgų kareiviams, bet šiandien yra parduodamas ir civiliams. 100g šio produkto gėrimo rasime 570 miligramų kofeino, o tai prilygsta 14 kavos puodelių.
Ne vien gėrimai
Nuo guminukų iki bulvių traškučių kofeinas veržiasi į naujas formas ir tampa kramtomu. 100 gramų „Foosh“ mėtinukų yra 5,5 tūkst. miligramų kofeino ir tai prilygsta 139 kavos puodelių. Nuo jo smarkiai atsilieka „Buzz Bites Chocolate Chews“ saldainiai, kuriuose yra 1,6 tūkst. miligramų kofeino.
Vaistų poveikis
Vaistuose nuo „Aspirino“ iki „Triaminicino“ taip pat galima rasti kofeino. Pirmajame galima rasti 65 miligramus kofeino.
Taip pat dauguma leistinų maisto papildų lieknėjimui turi nuo 175 iiki 200 miligramų kofeino. Manoma, kad tai suteikia papildomos energijos ir vartotojas gali ilgiau nevalgyti.