• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiema padovanoja ne tik Kalėdas, gaivų orą, galimybę mėtytis sniego gniūžtėmis bei lipdyti sniego senius, slidinėti, čiuožinėti, bet ir nemažai ekstremalių išbandymų odai. Kokie jie, kaip jų išvengti ar sušvelninti padarinius?

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja dermatovenerologė Inga Kiselienė pagrindinėmis žiemos periodo odos problemomis įvardina šias: šerpetojimą, išsausėjimą, sudirgimą, niežėjimą, paraudimą. Pastarosios būdingos tiek veido, tiek rankų, tiek viso kūno odai.

REKLAMA

„Priežasčių, dėl kurių oda žiemą sausėja yra kelios. Oda gali būti sausa sergant tam tikromis odos ligomis, pavyzdžiui, atopiniu dermatitu, žvyneline, vartojant kai kuriuos vaistus (diuretikus, statinus – cholesterolį mažinančius preparatus), sergant lėtinėmis vidaus organų ligomis (cukriniu diabetu, inkstų ligomis). Taip pat reikėtų nepamiršti ir aplinkos veiksnių – šaltas žvarbus vėjas, šiltas ar šaltas sausas oras, temperatūrų kaita, cheminės buityje naudojamos medžiagos (plovikliai, valikliai).

REKLAMA
REKLAMA

Žiemą itin sausėjančia oda labai dažnai skundžiasi vyresnio amžiaus asmenys. Pastariesiems oda sausėja dėl kelių priežasčių: natūralių odoje vykstančių senėjimo procesų, lėtinių ligų, kuriomis šie gali sirgti, taip pat joms gydyti skirtų vaistų.

Norint išvengti ar sumažinti odos sausumą, reikėtų vartoti odą drėkinančias priemones. Jos ne tik sudrėkins, bet ir suminkštins, apsaugos odą. Jei priemonių sudėtyje yra šlapalo – mažės odos niežėjimas, deksopantenolio – greičiau atsinaujins epidermis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prausiantis rekomenduojama naudoti specialius prausiklius, skirtus sausą odą turintiems žmonėms. Jie jau prausimosi metu drėkina odą, apsaugo šią nuo sausinančio vandens poveikio ir pagerina naudojamo emoliento efektą. Be abejo, reikia nepamiršti tiesiog saugotis šalčio – dėvėti šiltas pirštines, kepurę, ryšėti šalikus“, – teigė dermatovenerologė.

REKLAMA

Kaip teigė mažų kainų vaistinio tinklo „Camelia“ vaistininkė Zita Janušauskienė, atšalus orams žmonės vis dažniau vaistinėse prašo gydomųjų kosmetikos priemonių, kurie malšintų, sumažintų nemalonius odos pojūčius.

„Maitinamuosius kremus patarčiau rinktis tokius, kurių pagrindą sudaro ne vanduo (riebalai vandenyje), o riebalai (vanduo riebaluose). Jie sukurs apsauginę hidrolipidinę plėvelę odos paviršiuje ir neleis prarasti sukauptos odoje drėgmės. Jei didžioji dienos dalis praleidžiama šiltose patalpose, automobilyje, nereikia bijoti naudoti priemonių, kurių sudėtyje gausu drėkinamųjų komponentų“, – tvirtino Z. Janušauskienė.

REKLAMA

Pasak vaistininkės, žvarbų ir niūrų žiemos vakarą odai labai sveika būti palepintai šiltoje vonioje. „Vonios burbuluose, putose, druskoje esantys įvairių augalų ir vaisių kvapnūs eteriniai aliejai ne tik ramina, „nuplauna“ stresą, atpalaiduoja raumenis, bet ir stimuliuoja kraujotaką, stangrina bei glotnina odą, taip pat padeda gydyti įvairius negalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, peršalus rekomenduojama vonia su eukalipto aliejumi, norint atgauti jėgas, tapti žvalesnei – geriausia rinktis citrusinių vaisių, o atsipalaiduoti ypač tinka vonia su levandų aliejumi. Odai labai naudingi įvairūs žolių nuovirai: riebią odą puikiai išvalys citrinžolė, kraujažolė, ramunėlė, trispalvė našlaitė, gelsvė, žemuogių lapai, o sausą sudrėkins medetkos, ramunėlės žiedai, rožių žiedlapiai.

REKLAMA

Suskirdusiai odai tinka jonažolės, dilgėlės, medetkų žiedai. Antiseptinių savybių turi levanda, čiobrelis, pipirmėtė“, – vardijo Z. Janušauskienė. Anot jos, prieš renkantis priemones odai, svarbu žinoti savo odos tipą – tuomet šių poveikis bus maksimalus. Odos tipą galima labai lengvai nustatyti užsukus į vaistinę ir atlikus specialų testą.

Dermatovenerologė I. Kiselienė taip pat atkreipė dėmesį, jog šaltuoju metų laiku nepatartina naudoti šveičiamųjų priemonių su stambiomis dalelėmis, nes jos gali pažeisti odą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų