Pagal įstatymo projektą, kurį remia valdančioji partija „Gruzijos svajonė“, visos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „užsienio agentai“, antraip joms bus skiriamos didelės baudos.
Kritikai teigia, kad įstatymas primena 2012 m. Rusijoje priimtą įstatymą, kuris nuo to laiko buvo naudojamas siekiant susidoroti su disidentais.
Tbilisyje dirbantys „Reuters“ žurnalistai matė, kaip protestuotojai grūmėsi su policija, ginkluota riaušių malšinimo skydais. Policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas.
„Atėjau čia, nes žinau, kad mano šalis priklauso Europai, bet mano vyriausybė to nesupranta“, – žurnalistams sakė 30 m. amžiaus protestuotojas Demetrė Šanšiashvili.
„Esame čia, kad apgintume savo šalį, nes nenorime vėl tapti Rusijos dalimi“, – pridūrė jis.
Kai kurie demonstrantai į policiją mėtė plastikinius butelius ir fejerverkus.
Anksčiau įstatymui buvo pritarta per pirmąjį svarstymą parlamente.
Kai kurie prie parlamento pastato susirinkę protestuotojai nešė Gruzijos, Europos Sąjungos ir JAV vėliavas ir šaukė: „Ne Rusijos įstatymui“ ir „Jūs esate rusai“ politikams, esantiems pastate.
Daugelis gruzinų Rusiją laiko priešiška valstybe, nes praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje Maskva rėmė separatistus separatistiniuose Gruzijos regionuose.
Anksčiau antradienį kalbėdamas Berlyne Gruzijos ministras pirmininkas Giorgis Garibašvilis dar kartą patvirtino, kad remia įstatymą, sakydamas, kad siūlomos nuostatos dėl užsienio agentų atitinka „Europos ir pasaulio standartus“.
„Mūsų šalies ateitis nepriklauso ir nepriklausys užsienio agentams ir užsienio šalių tarnams“, – tikino jis.
Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili pareiškė, kad atšaukia savo vizito Jungtinėse Valstijose susitikimus ir rengia kreipimąsi į gruzinus.
JAV taip pat pareiškė atidžiai stebinčios įvykius Gruzijoje.
Gruzijos prezidentė taip pat pareiškė, kad vetuos įstatymą, kuris, pasak jos, kelia pavojų Gruzijos viltims įstoti į ES. Parlamentas gali atmesti jos veto.