• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norint įvykdyti medikų reikalavimą ir nedelsiant 30 – 50 proc. pakelti jiems atlyginimus, reikėtų didinti privalomojo sveikatos draudimo mokestį, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Norint įvykdyti medikų reikalavimą ir nedelsiant 30 – 50 proc. pakelti jiems atlyginimus, reikėtų didinti privalomojo sveikatos draudimo mokestį, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„Tas kėlimas galimas tik iš tam tikro pajamų šaltinio. Kalbame apie Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSDF), prognozuojame didesnį jo surinkimą. (...) Kai matysime, kiek tų mokesčių įkris, bus galima gal kalbėti ir apie didesnį kėlimą. Šiandien kita alternatyva, kalbant apie reikalavimą nedelsiant 30 proc. ar 50 proc. pakelti atlyginimus, yra privalomojo sveikatos draudimo mokesčio didinimas. Turbūt niekas nenorėtų su tuo sutikti“, – antradienį LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Jis priminė, kad šiemet gydytojams darbo užmokestis didintas 8 proc., jo kėlimas numatomas ir kitų metų liepą, tačiau būsimo pakėlimo procentą lems PSDF surinkimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Atlyginimai tikrai kils, tai yra faktas, bet kokia apimtimi, kokiu procentiniu dydžiu, tikrai pasakyti negalime“, – tvirtino S. Skvernelis.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistemą būtina reformuoti. Anot premjero, reikia sutvarkyti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, stiprinti pirminę sveikatos priežiūrą ir kt.

Kalbėdamas apie internete platinimą medikų peticiją Vyriausybės vadovas pareiškė nežinantis, kam tie žmonės atstovauja.

„Kažkas dabar kažkokią vėl sugalvojo iniciatyvą, nežinau nei kam atstovauja tie žmonės, nei kieno vardu įgalioti kalbėti, tačiau tos problemos, kurios yra keliamos, yra žinomos“, – sakė jis ir pabrėžė, kad Vyriausybė bei Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiauja su gydytojų profesine sąjunga.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos gydytojų sąjūdžiu pasivadinę medikai sekmadienį internete paskelbė peticiją su reikalavimu nedelsiant didinti visų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų, įskaitant ir gydytojus rezidentus, atlyginimus 30 proc., per artimiausius metus – dar 50 proc, o iki 2020 metų jis turėtų pasiekti vidutinį Europos Sąjungos šalių gydytojų atlyginimą.

Taip pat reikalaujama iš esmės reformuoti PSDF formavimo principus, atitinkamai didinti visų sveikatos priežiūros paslaugų įkainius, priimti ir viešai paskelbti valstybinio lygio normatyvinius dokumentus, ribojančius maksimalų darbo krūvį sveikatos priežiūros įstaigose, nustatyti minimalią pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros ir gydytojų specialistų konsultacijos trukmę.

Peticijos autoriai dar pageidauja, kad būtų nedelsiant stabdomas „Sodros“ ir Teritorinių ligonių kasų vykdomas bet kokių finansinių sankcijų ar išieškojimų taikymas visoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ar jų darbuotojams už netyčines administracines sveikatos paslaugų teikimo klaidas, jeigu teikiant šias paslaugas pacientams nebuvo padaryta žala jų sveikatai ar gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų