Svajonė laimėti olimpinių žaidynių medalį dviračių treko moterų 200 m sprinto ir keirino rungtyse liko nepasiekta, tačiau 29 metų Simona Krupeckaitė dėl to nesikremta. „Kaip buvome pasiruošę, taip ir pasirodėme“, - kalbėjo ji.
Iš pradžių lietuvė nepateko į keirino rungties finalą ir galutinėje įskaitoje liko septinta, o pirmadienį sprinte suklupo ketvirtfinalyje ir po kovos dėl 5-8 vietų liko penkta. „Sveikinti reikia – olimpiadoje su tokia vieta sveikinama“, – pernelyg nesigraužė triskart šios rungties pasaulio vicečempionė.
„Aišku, gaila pralaimėti „vos“. Nepadariau taktinių klaidų, bet pralaimėjau fiziškai. Kai nepralaimi pats sau – lengviau pakelti, nei kad pralaimėtum dėl galvos ar netaisyklingo važiavimo. Galbūt nesu dėl to nusivylusi. Pralaimėjau dėl jėgų stokos“, - laimėjusi sprinto dėl 5-8 vietų važiavimą kalbėjo S. Krupeckaitė.
– Kas lėmė, kad nepavyko vokietės Kristinos Vogel įveikti sprinto ketvirtfinalyje?
– Esame panašaus pajėgumo, ji kvalifikacijoje greita buvo. Olimpinė čempionė, pasaulio čempionatų prizininkė. Jūs patys matėte, kad mes vienodai važiavome. Anksčiau yra tekę su ja kovoti – Europos čempionate dukart pralaimėjau jai ir likau antra. Esu ir aš laimėjusi. Šansai buvo 50 prie 50.
– Kovai dėl 5-8 vietų sunku buvo rasti jėgų?
– Nežinau. Gal psichologiškai kiek sunkiau ketvirtfinalyje. Daugiau baimės kai lygus varžovas. O čia – atsistoji ir varai.
– Prieš olimpiadą buvo kalbos apie medalį. Dabar jau olimpiada pačiai pasibaigė, galėtumėte apibendrinti savo rezultatus?
– Vertinčiau pakankamai gerai. Kaip Dima (Dmitrijus Leopoldas – treneris ir vyras, - red.p.) sako, kaip buvome pasiruošę, taip ir pasirodėme. Neparodėme nei mažiau, nei daugiau. Norisi geriau, bet olimpiada – visai kitos varžybos. Čia kitas pasaulis. Visi sportininkai susirinkę kovoti dėl aukščiausio. Jei vienas neuronas suabejoja, tai veikiausiai esi jau pralaimėjęs. Nežinau, ko reikia, kad taptum čempionu. Gal gimti Londone? Gal esu nusivylusi ir džiaugiuosi. Norėtųsi gal ir geriau. Yra kaip yra.
– Labiau apmaudu buvo po keirino ar po sprinto?
– Asmeniškai norėjau geriau pasirodyti keirine.
– Iki kitos olimpiados dar keturi metai. Ar sportuosi, ar planuoji dar ką nors šeimoje?
– Dabar nieko nenoriu. Nei sportuoti, nei treniruotis. Galvoju tik, kad pastatyti dviratį kur į kampą ir nieko neveikti. Buvo įdėta labai daug darbo, koncentracija ir dėmesys per mėnesius į žaidynes, į taktiką ir važiavimą. Per daug smegenys pavargo, nieko nesinori.
– Kiek reikia laiko, kad atsigautum po tokių varžybų?
– Kartais mėnesių. Viskas priklauso nuo palaikymo – nuo artimųjų ir draugų. Jei palaikys, sakys, kad viskas normaliai – lengviau. Jei gniuždo, sulauki visokių komentarų, tuomet nieko nesinori. Atiduodame viską – širdį ir darbą. Jei kažkas nesiseka... Tai sportas, daug faktorių, kurie kartais ne tavo rankose. Visa komanda viską padarė, ką galėjo. Džiaugiuosi, kad neturėdami tokių resursų ir universitetų, kaip turi anglai ar australai pasiekėme žymiai daugiau nei galėtume.
– Victoria Pendleton baigia karjerą – užimsite jos vietą?
– Auga daug jaunų mažų. Aišku, gal linksmiau bus važiuoti, kai žinosi, kad pirmoji vieta laisvesnė. Su tokiais žmonėmis garbė varžytis. Kai po 10 metų galėsi pasakyti, kad varžeisi su tokiais žmonėmis kaip V. Pendleton, galėsi tik didžiuotis.
– Kurią dviratininkę palaikysite pusfinalyje ir finale?
– Vienareikšmiškai laimės V. Pendleton, bet palaikysiu Anna Meares.
TIK FAKTAI
Sprinto ketvirtfinalyje pirmadienį S. Krupeckaitė turėjo pripažinti 21 metų vokietės Kristinos Vogel pranašumą. Aštuntfinalyje sekmadienį lietuvė įveikė 26 metų baltarusę Olgą Panariną, o šešioliktfinalyje pranoko 28 metų olandę Willy Kanis. Atrankos varžybose S. Krupeckaitė tarp 18 dalyvių užėmė aštuntąją vietą. Atrankoje dalyvavo 18 sportininkių.
2010 metų pasaulio čempionė penktadienį pirmojo keirino etapo trečiajame važiavime finišavo antra, o antrojo etapo važiavime užėmė penktąją vietą ir į finalą nepateko. Mūsų šalies dviratininkė B finalą laimėjo ir galutinėje įskaitoje užėmė 7 vietą.
Atėnų olimpinėse žaidynėse 2004 metais S. Krupeckaitė 500 m laikui rungtyje užėmė 4 vietą, o sprinte – 7 vietą. 2008 metų Pekino olimpiadoje lietuvė sprinto rungtyje buvo aštunta.