Pora šimtų uostamiesčio mokinių dieną pradeda mankšta. Šį kartą mankšta skiriama sveikatą stiprinančių mokyklų jubiliejui, tačiau pradinukai tikina ir taip judantys daug.
Vyresnių klasių mokiniai sportuoja rečiau, o yra ir tokių, kurie tik sėdi ir guli – kompiuteris, telefonas, televizorius ir lova.
O ką gi rodo statistika? Uostamiestyje kas penktas vaikas – pasyvus.
„Fiziškai aktyvūs po pamokų apie 60 min yra tik virš 12 proc. vaikų Klaipėdoje, Lietuvoje yra dar mažesnis skaičius – virš 9 proc. Va fiziškai aktyvūs, o pasyvūs, kurie būna 4 ir daugiau val. prie kompiuterio, telefono ar televizoriaus – tai jų yra netgi apie 19 proc.“, - sako visuomenės sveikatos specialistė Diana Butkienė.
Viso to pasekmės – vis dažniau vaikai serga vadinamosiomis suaugusiųjų ligomis. Tiesa, kai kurie sutrikimai pasireiškia tik gerokai vėliau.
„Be galo daug vaikų, kurie turi nutukimo problemų, ydingos laikysenos, na vėlgi pačios imuninės sistemos problemų ir akivaizdu, kad fizinio krūvio stoka turi įtakos tam, kad vaikai pradėjo vis dažniau sirgti ar skųstis sutrikimais“, - aiškina vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Būtienė.
Mankštą rytais prisipažįsta darantys tik trys procentai mokinių, kiek suaugusiųjų mankštinasi, kaip tik dabar Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras atlieka apklausą. O aktyvi mankšta rytais net galėtų pakeisti puodelį kavos.
Specialistai sako, kad per parą judėti taip, kad padažnėtų pulsas ir suaktyvėtų kvėpavimas, reikia bent 45 minutes. Tai gali būti pati įvairiausia veikla, kad ir energingas grindų plovimas.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.