Kai kurie žmonės rytą pradeda kupini optimizmo, trykšta energija, yra pasiruošę atlikti darbus geriausiai ar net nuversti kalnus. Kitiems atvirkščiai – vos išaušęs rytas atneša nuovargio, rutinos jausmą, kai norisi apsiverkti, užsitraukti antklodę ant galvos ir nekelti kojų iš namų. Net nepasiekę darbo vietos jie patiria stresą, kuris nedingsta visą dieną.
Mintys – sėkmingos dienos receptas
Sakoma, kad mintys materializuojasi, nors daugelis žmonių net nenutuokia, kaip jų rytinis mąstymas ir nuotaika lemia dienos sėkmingumą. Tai, kaip pasitinkame rytą, kuria visos dienos projektą. Kaip pradėti dieną, kad vakare nenusiviltume? Svarbiausia atsiminti, kad tai mūsų diena, mūsų gyvenimas, kurį turime mylėti, ir kuris priverčia šypsotis.
Planuokite!
Kelias į sėkmingą dieną – planavimas. Vakare žinokite, ką veiksite ryt, kur ir ką valgysite, ką apsirengsite ir pan. Tai padės atsipalaiduoti, jaustis užtikrintai, o keli pasikeitimai dieną bus lyg reikalingas kasdienybės prieskonis, o ne streso šaltinis. Be abejo, jus džiugins ir tai, kad pagaliau atsiras papildomo laiko ryte!
Rytas be užuolaidų ir ankstesnis žadintuvas
Mokslininkai įrodė, kad rytinės saulės spinduliai teigiamai veikia smegenis ir siunčia signalą sulėtinti melatonino gamybą. Vietoj to skatinti adrenalino kilimą ir budinti.
Ypač svarbus žadintuvo signalas – jis neturi būti triukšmingas ir nemalonus. Slegiantys, šokiruojantys garsai gali kelti nerimą, kuris ryte tikrai nenaudingas. Todėl įsitikinkite, kad jūsų žadintuvo signalas yra švelnus, ramus, keliantis geras emocijas, nedirginantis. Rytais norima pamiegoti ilgiau, todėl dažnai nustatome žadintuvą paskutinei minutei, kurią galime sau leisti vartytis lovoje, o po to strimgalviais šokti iš jos ir bėgti atlikti rytinių darbų prieš iškeliaujant į darbą. To išvengsite, jeigu žadintuvas skambės
15 min. anksčiau – ramiai pabusite, apgalvosite dienos planus. Jokiu būdu neatidėkite signalo – taip tik varginate smegenis.
Aktyvaus ryto nauda
Lovoje patariama rąžytis, tempti raumenis, taip suaktyvinamas kraujo tekėjimas ir deguonies perdavimas. Patartina kelis kartus giliai įkvėpti ir iškvėpti. Energijos suteikia ir rytinė mankšta, dušas ar aromatinga mėtomis, jazminais ar citrusiniais vaisiais kvepianti vonia.
Pozityvus mąstymas padeda išlaikyti motyvaciją ir padaryti tinkamus sprendimus. Rytinės žinios psichologiškai yra per sunkios ir dažnai neigiamos, todėl geriau po ranka turėti įkvepiančią knygą. Specialistai pataria, prieš uždarant duris, teigiamai nusiteikti ir įsivaizduoti, kad ši diena bus viena puikiausių.
Apsikabinimas, artimo žmogaus pabučiavimas atpalaiduoja, mažina stresą, atkreipia dėmesį į tai, kas yra svarbiausia.