Japonijoje tęsiasi Lietuvos tūkstantmečio minėjimas. Rugpjūčio 24 d. Tokijo Tsuda salėje Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai surengė fortepijoninės muzikos rečitalį Tokijo melomanams, kultūros ir akademinių sluoksnių atstovams, diplomatams, verslininkams, žiniasklaidai.
Ištikimi savo idėjai propaguoti pasaulyje lietuvių kompozitorių kūrybą, pianistai koncertą pradėjo M. K. Čiurlionio simfonine poema „Miške“, aranžuota J. Aleksos. Vėliau skambėjo šiuolaikinė muzika – japonų kompozitoriaus A. Gondai „Šešiasdešimt devyni“ ir G. Sodeikos „ Garso ontologija Nr. 2“ dviems fortepijonams. Retai Japonijoje girdimi lietuvių kūriniai sulaukė išskirtinio publikos dėmesio.
Antroje dalyje fortepijoninis duetas atliko S. Rachmaninovo „Siutą“ Nr. 2 ir M. Infante „Andalūziškus šokius“. Įdomi įvairių epochų ir šalių kompozitorių kūrybos programa atskleidė Lietuvos atlikėjų interpretacinį talentą, artistiškumą ir meistriškumą. Žiūrovai pianistams šaukė „bis".
Geros akustikos Tsuda salė yra mėgiama muzikos mylėtojų ir profesionalų, būtent joje rengiamas lietuvių dueto koncertas yra reikšmingas prisistatymas japonų muzikos visuomenei. Rečitaliu Tokijuje fortepijoninis duetas baigė savo pirmąjį koncertų turą Japonijoje. Prieš tai duetas koncertavo „Lietuvos dienų“ Mijadzakyje renginiuose ir Kudži mieste, minint partnerystės su Klaipėda dvidešimtmetį.
Koncertus anonsavo Japonijos nacionalinė ir regioninė žiniasklaida. Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų dueto koncertų turas yra Lietuvos ambasados Japonijoje organizuojamos Lietuvos tūkstantmečio minėjimo programos dalis.
Koncertus padėjo organizuoti EU-Japan Fest Japonijos komitetas ir Kudži miesto savivaldybė. Rėmė Lietuvos kultūros rėmimo fondas ir LR Užsienio reikalų ministerija.