• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių, olimpinio aukso laimėtoja ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė kovo 19-ą dieną mini 26-ąjį savo gimtadienį. 

Viena tituluočiausių Lietuvos sportininkių, olimpinio aukso laimėtoja ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė kovo 19-ą dieną mini 26-ąjį savo gimtadienį. 

REKLAMA

2012 m. Londone R. Meilutytė tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį. 2012, 2013, 2014, 2018 ir 2022 m. ji buvo pripažinta geriausia Lietuvos sportininke. 2019 m. gegužę „Auksinė žuvelė“ buvo apsisprendusi baigti sportininkės karjerą, tačiau kaip paaiškėjo vėliau, visa ši pertrauka išėjo tik į naudą.

Tuomet ji teigė, kad šis sprendimas jai brendo ilgą laiką, o jis pats – vienas sudėtingiausių jos gyvenime.

2022 metais į profesionalų sportą grįžusi kaunietė savo medalių sąskaita pildė įspūdingu tempu ir vėl greitai įsiveržė į pasaulio elitą.

REKLAMA
REKLAMA

Europos čempionate Romoje ji iškovojo aukso ir bronzos medalį, pasaulio čempionatą Budapešte taip pat pavyko baigti su tokiu pasiekimu, o Australijoje (25 m) baseine lietuvaitė pagerino pasaulio rekordą 50 m krūtine distancijoje.

REKLAMA

Portalas tv3.lt pateikia įsimintinas R. Meilutytės karjeros pergales ir citatatas:

2012 m. būdama 15-os olimpiniame Londono baseine mažai kam žinoma sportininkė iš Lietuvos tapo pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike olimpinėse žaidynėse, iškovojusia aukso medalį.

„Negaliu... Nieko negaliu pasakyti. Dar nesuprantu, kas atsitiko... Reikia viską suprasti. Dar pati nesuprantu. Plaukimas – ne labai populiari sporto šaka Lietuvoje. Tikėkimės, dėl tokių pasiekimų jis išpopuliarės“, – laimėjusi olimpinį auksą kuklinosi ji, o jos siautulingą pasirodymą finale tuo metu stebėjo dauguma Lietuvos rinktinės krepšininkų, kurie jos plaukimą fiksavo mobiliaisiais telefonais. 

REKLAMA
REKLAMA

2015 m. pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje lietuvė iškovojo sidabro medalį ir prarado titulą 100 m plaukimo krūtine rungtyje, kai finale nusileido rusei Julijai Jefimovai. Nusileidusi Vilniaus oro uoste pasaulio čempionato sidabro apdovanojimo ji nepanoro rodyti žurnalistams ir tikino, kad sunku jį ištraukti.

„Nepasakyčiau, kad buvau kažkur stipriai suklydusi. Tiesiog reikės atlikti gerai pasirengimą – poilsis, mityba, treniruotės. Visas kompleksas. Jaudulys nebuvo didžiausia problema. Jaudulys gerai, bet jei jo per daug, tuomet negerai. Tai nebuvo didžiausias stabdis“, – profesionaliai į patirtą pralaimėjimą žvelgė tuomet jau 18-os plaukikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2016 m. vasarą Rio de Žaneire vykusiose vasaros olimpinėse žaidynėse lietuvė liko be medalio. Ji 100 m krūtine nuplaukė per 1 min. 7.32 sek. ir užėmė vos septintą vietą tarp aštuonių finalo dalyvių. Visas šias varžybas ją gaubė dopingo skandalo šleifas. 

Kiek vėliau ji prisipažino, kad 100 metrų krūtine plaukimo finale nepasisekė tiek dėl fizinių, tiek dėl psichologinių dalykų. 

REKLAMA

„Dariau viską, ką galėjau, tačiau toks yra sportas, sunku nuolat rodyti geriausius rezultatus. Nors rezultatas nėra džiuginantis, bet esu laiminga. Trukdžiai? Nuo asmeninių dalykų iki traumų. Apie asmeninius dalykus kalbėti nenorėčiau“, – psichologijos svarbą sporte pabrėžė ji. 

Paklausta, ko pati tikėjosi iš olimpinių žaidynių, atletė išspaudė šypseną: „Aišku, kad norėjau aukso. Tai yra savaime suprantama“. „Tačiau tai buvo viena iš skaudžiausių akimirkų mano karjeroje, nes šis startas olimpinėse žaidynėse man reiškė labai daug. Finišuoti ir matyti savo vardą tik septintoje vietoje nebuvo pats smagiausias jausmas, – kalbėjo sportininkė.

REKLAMA

2017 m. pabaigoje Danijos sostinėje Kopenhagoje lietuvė tapo Europos čempione trumpajame baseine. Iki tol ji turėjo keturis auksinius Europos pirmenybių trumpajame (25 m) baseine medalius. Po nemenko laiko tarpo vėl aukso medaliu pasidabinusi sportininkė tuomet prisipažino, kad labiausiai pasiilgo Lietuvos himno.

„Labai smagu. Seniai himną begirdėjau. Nelabai tikėjausi būti pirma ir distanciją įveikti tokiu padoriu rezultatu. Pastarosios dvi savaitės dėl peršalimo buvo nelengvos. Džiaugiuosi ir tuo, kad pavyko susitvarkyti su nervais. Toks rezultatas, jei nebūčiau sirgusi, nebūtų pats šauniausias, bet šiuo metu labai geras. Tikiu savimi, žinau, kad galiu plaukti ir kol kas viskas eina gera linkme“, – iškovota pergale ir įveiktais sunkumais džiaugėsi ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 m. Lietuvoje buvo pristatytas filmas apie Rūtą Meilutytę. R. Meilutytė filmo kūrėjams pirmą kartą viešai prisipažino, kad ilgą laiką ją kankino depresija.

„Ilgą laiką bandžiau neigti depresiją. Esu įpratusi tokiose situacijose, ypač treniruojantis, kai esi pavargęs, perlipti sunkumus. Tą psichologinę naštą priėmiau kaip dar vieną sunkumą, kurį turiu įveikti, kurio neturėtų būti. Pati sau bandžiau įrodyti, kad turiu būti ta stiprioji Rūta. Be abejo buvo ir gėda, ir sunku kalbėti apie tai. Tos juodos mintys atrodo kartais absurdiškos. Susimąstai, kad pasaulyje gyvena daugybė žmonių, kurių gyvenimas daug prastesnis negu mano, ir kodėl aš turėčiau taip jaustis, kaip jaučiuosi“, – apie juodžiausią savo gyvenimo etapą pasakojo R. Meilutytė.

REKLAMA

2019 m. R. Meilutytė paskelbė, kad baigia profesionalios plaukikės karjerą. Per beveik 10-ies metų karjerą, ji buvo laimėjusi 20 aukso ir 10 sidabro medalių tarptautinėse žaidynėse.

Prie tokio sprendimo prisidėjo ir dviejų metų diskvalifikacija, skirta dėl antidopingo taisyklių pažeidimo. Viename interviu ji teigė, kad didžiulis dėmesys paauglei peraugo į tai, ką ji pati vadino chronišku susikaustymu. Pastaruosius kelis metus sportininkė kovojo su depresija.

REKLAMA

„Jausdavausi, kad jūs mylite mano pasiekimus, bet niekas nepažiūri, kad už jų yra drovus ir baikštus žmogus“, – išskirtiniame interviu „Nyla“ podkastui pasitraukimo priežastis tuomet argumentavo ji. 

2021 m. gruodį R. Meilutytė po trejų metų pertraukos grįžo į kovas baseine ir dalyvavo atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate.

Po pertraukos į baseiną grįžusi plaukikė tikino, kad sugrįžti paskatino smalsumas. 

„Pati nusprendžiau, niekas nevertė. Plaukimas man visada buvo ir yra fainas. Norėjau pasižiūrėti, ar toliau galiu ir man įdomu būtų sudalyvauti ir varžybose. Iš pradžių gal kažkiek buvo jauduliuko, bet dabar tikrai faina. Ir rezultatą vertinu visai labai teigiamai, net pati nustebau“, – sakė R. Meilutytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2022 m. vasarą lietuvė su trenksmu grįžo ir į tarptautinius vandenis. Budapešte vykusiame pasaulio plaukimo čempionate ji pelnė auksą 50 m plaukimo krūtine rungtyje. Budapešte ji taip pat iškovojo bronzą 100 m plaukime krūtine. Tai jai buvo pirmas medalis pasaulio čempionate ilgame baseine nuo 2015 m.

„Aš džiaugiuosi varžymusi ir plaukimu, o to iki šiol gyvenime nebuvau patyrusi. Rekomenduoju kiekvienam plaukikui pasinaudoti pertrauka nuo plaukimo ir pamėginti mąstyti ir pažvelgti į šį sportą visiškai kitaip. Pasistenkite išsaugoti savo mentalitetą ir asmenybę. To reikia jūsų psichologinei sveikatai. Dabar grįžau kaip kitas žmogus, su kitokiu požiūriu ir man patinka tai, ką darau“, – tuomet tikino ji.

Daugiau apie įspūdingą R. Meilutytės sugrįžimą į elitą žiūrėkite čia: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų