Vilnius ruošiasi kurti analogų Baltijos šalyse neturintį futbolo kompleksą, kuriame galės vykti aukščiausio lygio tarptautinės varžybos, treniruotis profesionalios ir mėgėjų komandos. Projektą, kainuosiantį apie 20 mln. litų, įgyvendins Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir privatūs investuotojai.
Kompleksas bus įrengtas Naujojoje Vilnioje, Karklų gatvėje. Tokiam svarbiam objektui parinkus vietą toliau nuo miesto centro, bus išvengta Vilniui ypač opių transporto problemų, o kartu tai paskatins iki šiol apmirusio pramoninio Naujosios Vilnios rajono plėtrą.
Vietoj Vilnios upės vingyje snaudžiančio seno fabriko stadiono išaugsiantis modernus sporto centras turėtų tapti ne tik futbolo profesionalų pasirengimo baze, bet ir Naujosios Vilnios bendruomenės traukos objektu.
Futbolo inkubatorius - visai Lietuvai
Pagal jau parengtą detalųjį planą (arch. Romualdas Ručinskas, Valdas Jurevičius, Sigita Ručinskaitė) 17 ha užimantį kompleksą sudarys 6 futbolo aikštės: 4 atviros (jose vienu metu galės treniruotis ir visų amžiaus grupių nacionalinės rinktinės, ir vietinės bendruomenės futbolo entuziastai), dengta aikštė ir pagrindinis stadionas su žiūrovų tribūnomis bei sportinio komplekso pastatu. Jame architektai numatė įrengti mažesnes sporto sales (pvz., lengvajam kultūrizmui), poilsio, persirengimo patalpas, dušus, medicinos punktą, kavinę. Kompleksą papildys 3 mažosios sporto aikštės (tenisui, krepšiniui), šalia kurių numatoma kavinė ir kėglių salė, taip pat automobilių aikštelės - atskiros sportininkams bei žiūrovams, kurių čia turėtų tilpti iki 8 tūkstančių.
Gamyklų kaimynystė negąsdina
Su kompleksu besiribojantis parkas taip pat "įtraukiamas į programą" - jame bus įrengti atrakcionai ir vaikų žaidimų aikštelė. Nepamiršti ir Vilnios bendro naudojimo paplūdimiai - komplekso steigėjai žada juos sutvarkyti.
Tokią smagią sporto ir pramogų komplekto viziją kiek temdo kitoje Vilnios pusėje vos kelių šimtų metrų atstumu stūksančio pramoninio kvartalo ir geležinkelio trasos kaimynystė. Čia vis dar veikia kelios metalo apdirbimo gamyklos, remonto dirbtuvės. Pasak detaliojo plano vadovo R. Ručinsko, šios gamyklos nedarys neigiamos įtakos šalia esančiam kompleksui, nes oro jos neteršia (tik skleidžia triukšmą), be to, tenkinami sanitariniai reikalavimai atstumui nuo gamybinių pastatų.
Detalusis planas kovo pabaigoje pristatytas visuomenei, o po maždaug 3 mėnesių, kai jis turėtų būti patvirtintas, Vilniaus miesto savivaldybė skelbs konkursą futbolo komplekso projektui rengti.
Lėmė greita reakcija
Vilnius ne vienintelis siūlėsi priglausti tokį kompleksą - buvo svarstomos galimybės jį įrengti ir kituose Lietuvos miestuose - Šiauliuose, Marijampolėje ir Kaune. Tačiau, kaip "Statybų pilotui" sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius, sostinė greičiausiai sureagavo į pasiūlymą. "Be to, čia geros futbolo tradicijos, daugiau suinteresuotų investuotojų", - sostinės privalumus vardijo LFF prezidentas.
Vis dėlto, anot L. Varanavičiaus, tikėtina, kad ir Kaune, kuris kol kas futbolu mažai domisi, taip pat kituose miestuose ateityje iškils mažesni futbolui skirti kompleksai.
“Statybų pilotas”