Savo poziciją modelis išreiškė socialiniame tinkle.
„Šiandien manęs paprašė išeiti nuo raudonojo Kanų kino festivalio kilimo... Kadangi esu įstatymų gerbiantis pilietis, išėjau! Nenorėjau ten prasibrauti slapta, slėpdama rankinę, ėjau iškelta galva!
Man buvo pasakyta, kad jei taip apsirengusią pamatys žiniasklaidos atstovai, spaudoje atsiras per daug publikacijų. Tai viskas, ką jie man pateikė kaip argumentą, kodėl negalėjau eiti fotografuotis“, – rašė ji.
Modelis norėjo fotografuotis apsirengusi kostiumu, prisiklijavusi ūsus bei rankose laikė rankinę su užrašu „karas neegzistuotų, jeigu gimdytų vyrai“.
Primename, kad neseniai per vieną protestą prieš Vakarų reakciją į karą ji prisijungė prie kitų Rusijos socialistų, kurie savo socialinės žiniasklaidos kanaluose pasidalijo filmuota medžiaga, kurioje jie pjausto savo Chanel rankines. Praėjusį mėnesį ji pasakė: „Turiu pasakyti, jei „Chanel House“ negerbia savo klientų, kodėl mes turime gerbti „Chanel“? Ji paragino Vakarus „liautis nekentus rusų“, nepaisant karo Ukrainoje.
Jos pasirodymas visame pasaulyje žinomame kino festivalyje, kuriame buvo leista pasirodyti tik keliems Rusijos kino teatrams ir buvo neįleisti keli prieš Kremlių nusiteikę žurnalistai, sukėlė tikrą audrą socialiniuose tinkluose. „Twitter“ vartotojai buvo pasipiktinę, kad asmuo, viešai remiantis Rusijos prezidentą, atsidūrė ant raudonojo kilimo.
Viename tviteryje buvo rašoma: „Jie pakvietė režimo bendrininką. Veidmainystė, nieko daugiau“. Kitas pasakė: „Kodėl jai neuždrausta čia lankytis kaip Putino žiniasklaidos rėmėjams?“ Skundo pateikėjas sakė: „Mes nepriimame žmonių, kurie yra susieti su Rusijos valdžia, ir tiesiogine prasme leidžiame ją į festivalio atidarymą“.
Bonya gan žinoma šou versle, dirbo televizijos laidų vedėja ir žaidimų šou dalyve, taip pat vaidino vaidmenis, įskaitant vieną praeityje su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Nepaisant to, kad Vakaruose gyvena prabangiai, ji vertinama kaip socialinių tinklų influencerė, palaikanti Putiną.
Kanų festivalio atstovas sakė, kad buvo patvirtintos tik „kelios“ Rusijos žiniasklaidos priemonės, atitinkančios „antikarinę poziciją“, tačiau nepateikė jokio paaiškinimo dėl Bonyos buvimo. Tuo tarpu Bonya apkaltino savo kritikus „dvigubais standartais“ ir pabrėžė, kad trumpai vaidino su Zelenskiu. „Kodėl jie manęs nepažymi nuotraukose, kuriose vaidinu tame filme su Zelenskiu? – klausė ji.
Taip pat svarbu paminėti, kad jos atvykimas į festivalį sutapo su filmo „Mariupolis 2“ – dokumentinio filmo, kuriame iš arti žvelgiama į Ukrainos gyvenimą karo būsenoje, premjera. Vakar Kanuose dokumentinis filmas debiutavo, emocingai pagerbiant nužudytą režisierių Mantą Kvedaravičių.
„Garbė pristatyti naujausius Manto darbus. Puiku, kad festivalis pagerbia jo palikimą ir jo, kaip filmų kūrėjo ir antropologo, darbą“, – tramdydama ašaras sakė jo sužadėtinė. 45 metų Kvedaravičius žuvo balandį Mariupolyje, kur filmavosi kartu su projekto režisieriumi Bilobrova.
„Mes buvome pasiryžę tai parodyti“, – sakė festivalio prezidentas Thierry Fremaux, pažymėdamas, kad organizatoriai „labai tvirtai“ priešinosi karui. Fremaux parodė į ženklelį ant krūtinės, kuriame buvo prieškarinis simbolis, sakydamas: „Manau, kad visi laikosi šios pozicijos, išskyrus Putiną“.