Tūkstančiai puslapių duomenų gali padėti nusikaltėliams įsiskverbti į povandeninių laivų bazę „HMNB Clyde“, cheminių ginklų laboratoriją „Porton Down“ ir GCHQ pasiklausymo postą, teigia leidinys.
Be to, buvo pasikėsinta į bendrovę „Zaun“, kuri slaptus objektus aprūpina apsaugos sistemomis. Visa informacija paskelbta „juodajame tinkle“ (angl. darknet), pažymi leidinys.
Bendruomenių rūmų leiboristų deputatas Kevanas Jones‘as įspėjo, kad kibernetinė ataka gali rimtai pakenkti visiškai slaptų objektų saugumui.
„Vyriausybė turi paaiškinti, kodėl šios bendrovės kompiuterinės sistemos buvo tokios pažeidžiamos“, – sakė politikas.
Pasak „The Daily Mirror“, ataką įvykdė programišių grupė „LockBit“. Medžiagos autoriai ją vadina viena pavojingiausių pasaulyje. Pagrindinis įtariamasis yra Michailas Matvejevas, įtrauktas į FTB ieškomiausių asmenų sąrašą.
„Matvejevas yra žinomas dėl atakų prieš 1 400 objektų visame pasaulyje. Tarp jų – bandymas šantažuoti „Royal Mail“ (Jungtinės Karalystės pašto operatorius – red.) 66 mln. svarų sterlingų suma, kurią jie atsisakė sumokėti“, – primena „The Daily Mirror“.
Kokie slapti dokumentai atsidūrė „juodajame tinkle“?
Į tinklą pateko dokumentai apie karinę įrangą, skirtą Porton Dauno (britų mokslo ir gynybos technologijų miestelis) apsaugai. Įsilaužėliai paviešino pardavimo užsakymą, kuriame išsamiai aprašytos prekės, skirtos „HMNB Clyde“ ir GCHQ ryšių kompleksui Budoje.
Nutekinta informacija apima ir Waddingtono oro pajėgų bazės, kurioje įsikūrusi smogiamųjų dronų eskadrilė „Reaper Strike Drone Squadron“, bei Kodoro kareivinių, kuriose įsikūręs 14-asis ryšių ir elektroninės kovos pulkas, apsaugos įrangą.
Internete nutekinti išsamūs Kodoro kareivines juosiančios tvoros perimetro brėžiniai, taip pat yra karinių įrenginių žemėlapis.
Bendrovė „LockBit“ pateikė 80 mln. svarų sterlingų (93,6 mln. eurų) išpirkos reikalavimą.