Rusija žengė svarbų žingsnį, gindama savo interesus pasaulinėje rinkoje - patentų agentūra "Rospatent" priėmė sprendimą, kad "rusiška degtine" arba "tikrąja rusiška degtine" gali būti vadinama tik Rusijoje pagaminta produkcija.
Kaip paaiškino penktadienį žurnalistams federalinės valstybinės įmonės "Sojuzplodoimport" spaudos tarnybos vadovas Vladimiras Uvatenka, pasaulyje yra daug alkoholio gamintojų, kurie neteisėtai naudojasi rusišku prekės ženklu. Tai daro didžiulę ekonominę žalą šaliai, pakerta rusiško produkto autoritetą. "Dabar, - sakė jis, - užsienio gamintojai turės išbraukti etiketėse žodžius "rusiška degtinė" arba "tikroji rusiška degtinė", jeigu ji nėra pagaminta Rusijos teritorijoje". "Tad mūsų degtinė pasaulinėje rinkoje bus saugoma taip pat griežtai, kaip škotiškas viskis ir prancūziškas konjakas", - pridūrė V. Uvatenka.
Lietuvos alkoholio įmonių privatizavimo konkurse dalyvaujanti Latvijos alkoholinių gėrimų įmonė "Latvijas balzams" ketina iš eksportui skirtų gėrimų "Stumbre" pilstyti "Stoličnaja" bei "Moskovskaja" degtinę, dėl kurių prekės ženklų pasisavinimo ir naudojimo užsienio rinkose bylinėjasi Rusijos valstybinė įmonė "Sojuzplodoimport". Jos generalinis direktorius Vladimiras Loginovas Eltai teigė, kad Rusija tikisi atsiteisti šių ir kitų alkoholinių gėrimų ženklus ne tik Rusijoje, bet ir kiekvienoje kitoje šalyje, o Lietuva dėl jų naudojimo gali būti ilgam įtraukta į teisinius ginčus.
Apie šiuos valstybės teisinius ginčus dėl alkoholinių gėrimų prekių ženklų Lietuvoje lankęsis Rusijos antimonopolinės politikos ir verslo paramos ministras Ilja Južanovas sakė: "Mes kovojame, atimame ir teisiamės ten, kur mūsų prekės ženklas naudojamas, iš jų ir Olandijos rinkoje, o kas susiję su tų kompanijų veikla kitose rinkose, kuriose jie veikia kaip akcijų paketų pirkėjai, mūsų pozicija tokia - jei yra pardavėjai, jie ir turi žiūrėti, kam akcijas parduoda".
Federalinė valstybinė įmonė "Sojuzplodoimport" yra sudariusi susitarimus dėl licencinės rusiškų degtinės rūšių gamybos su 30 Rusijos įmonių. Per metus įmonė vidutiniškai pagamina 7 milijonus dekalitrų alkoholio produkcijos. Didžiausi jos partneriai užsienyje yra kompanijos iš Jungtinių Arabų Emyratų, Brazilijos, Austrijos.
ITAR-TASS-ELTA