• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos žurnalistė: kaltinimai M. Chodorkovskiui neturi jokio pagrindo

Apie verslą rašančio Rusijos dienraščio „Vedomosti“ vyriausioji redaktorė Tatjana Lysova teisme gynė buvusį naftos koncerno „Yukos“ savininką Michailą Chodorkovskį. Žurnalistė teigė, kad jam metami kaltinimai neturi jokio pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA

M. Chodorkovskis kalėjime dabar atlieka jam skirtą 8 metų laisvės atėmimo bausmę dėl mokesčių vengimo ir lėšų pasisavinimo. Tačiau dabar jam yra pateikti nauji kaltinimai nuo 1999 iki 2003 metų pasisavinus 9,6 mlrd. dolerių iš „Yukos“ uždirbto 15,8 mlrd. dolerių pelno. Be to, M. Chodorkovskis kaltinamas ir tuo, kad esą pavogė 350 mln. tonų naftos.

REKLAMA

Tačiau T. Lysova teigia, kad nėra jokios priežasties įtarti M. Chodorkovskį šiais nusikaltimais. Jos teigimu, atrodo mažai tikėtina, kad naftos koncernas „Yukos“ galėjo išgauti daugiau naftos nei kad užregistravo prie Degalų ir energetikos komisijos veikianti Centrinė kontrolės administracija.

REKLAMA
REKLAMA

T. Lysova tuo metu, kai M. Chodorkovskis neva vogė naftą, dienraštyje „Vedomosti“ rašydavo apie „Yukos“ veiklą.

Tuo tarpu pats M. Chodorkovskis trečiadienį dienrašytyje „The Washington Post“ paskelbtame rašinyje teigia, kad bylą prieš jį inspiravo Rusijos valdžioje vešinti korupcija. „Visoje mano šalyje korupcija buvo paversta sisteminiu faktoriumi, kuris lemia daugelį politinių ir ekonominių sprendimų“ - teigė kadaise turtingiausias Rusijos žmogus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, mano partneriai ir aš daugiau nei dešimtmetį dirbome tam, kad paverstume „Yukos“ sėkmingiausia ir skaidriausia Rusijos energetine kompanija, veikiančiai globalioje rinkoje. Tačiau tai darėme tik tam, kad pamatytume, kaip ji yra sugriaunama tik tam, kad būtų patenkintas kai kurių kartu su Vladimiru Putinu į valdžią atėjusių vyriausybės narių korumpuotas apetitas“ - savo atvirame laiške dėsto M. Chodorkovskis.

Jis taip pat kritikavo ir kai kuriuos Kremliui draugiškus užsienio politikus ir verslininkus. „Labiausiai įdomu yra tai, kad „Yukos“ užgrobimą gynė kai kurie Vokietijos politikai, o viena didelė Italijos kompanija suvaidino esminį vaidmenį pirkdama dalį pavogto turto“ - teigė M. Chodorkovskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų