• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sankt Peterburgo ir Pskovo spaudoje gegužę nemažai rašyta apie Europos kultūros sostinę ir miestą, kuriame bus pastatytas Guggenheimo muziejus.

REKLAMA
REKLAMA

Pskovo informacijos agentūra gegužės 7 d. pranešė, kad apytikriai 2010–2011-aisiais Vilniuje prasidės Solomono Guggenheimo muziejaus filialo statybos – šią datą, anot agentūros korespondento, patvirtino pats projekto iniciatorius Artūras Zuokas.

REKLAMA

A. Zuokas agentūrai teigė, kad S. Guggenheimo muziejaus filialas yra reikalingas, nes „šiandien nepakanka erdvių, kuriose būtų galima eksponuoti šiuolaikinį meną“. Pabrėžiama, kad projektą palaiko ne tik S. Guggenheimo fondo direktorius Thomas Krensas, bet taip pat ir Rusijos Valstybinio Ermitažo muziejaus direktorius Michailas Piotrovskis.  

REKLAMA
REKLAMA

Kaip, anot korespondento, Pskovo informacijos agentūrai teigė A. Zuokas, „yra ir prieštaraujančiųjų tokio pastato [Solomono Guggenheimo muziejaus filialo – lrt.lt] atsiradimui Vilniaus centre, tačiau iš esmės, dauguma palaiko šią idėją, ypač jaunimas“.

Taip pat A. Zuokas atkreipė dėmesį, kad Ermitažo-Guggenheimo muziejuje Vilniuje bus pristatomas ir klasikinis menas, kadanagi muziejaus „projekto koncepcija yra labai plati“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sankt Peterburgo interneto dienraštis Fontanka.ru šiek tiek paankstina Ermitažo-Guggenheimo muziejaus statybų ir atidarymo laiką: gegužės 5-ąją rašyta, kad Vilniuje šio muziejaus filialą 2011–2012-aisiais jau planuojama atidaryti, o „pastato statybos prasidės maždaug 2009–2010-aisiais ir truks dvejus metus“.

REKLAMA

Taip pat pabrėžiama, kad 2010 m. Ermitaže muziejuje bus eksponuojami lietuvių kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbai, o taip pat planuojama pristatyti darbų iš Fluxus judėjimo archyvo, kurį neseniai išpirko Vilniaus valdžia (prieš tai, rašoma interneto dienraštyje, jis priklausė lietuvių kūrėjui Jurgiui Mačiūnui).     

REKLAMA

Lrt.lt primena, kad Jurgio Mačiūno avangardinę kolekciją Vilniaus miesto savyvaldybės tarybos sprendimu įsteigtas Jono Meko vizualiųjų menų centras už daugiau nei 12 mln. litų daugiausia nupirko iš lietuvių kūrėjo Jono Meko. Darbus tuo metu buvo planuojama eksponuoti laikinai – kol sostinėje bus pastatytas S. Guggenheimo meno muziejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fontanka.ru pabrėžia, kad liepą bus baigta Solomono Guggenheimo fondo ir Ermitažo muziejaus Sankt Peterburgo atlieka galimybių studiją ir kad projektas dar neturi Lietuvos valdžios sutikimo. Iš karto po to rašoma, kad „pasak A. Zuoko, projektas bus finansuojamas iš privačių investicijų. Projekto kaina – maždaug 100 mln. eurų, iš kurių 60–70 mln. bus skirta pačiam muziejaus pastatui“.

REKLAMA

Lrt.lt primena, kad iki šiol nėra žinoma, kiek kainuotų minėto projekto (pastato) įgyvendinimas, tačiau buvo teigiama, kad „kuriant projektą buvo nurodyta įsitekti į 160 mln. Lt“ sumą.

Interneto dienraštyje taip pat pabrėžiama, kad muziejuje bus eksponuojamas visų pirma šiuolaikinis menas, tačiau ne tik, kadangi Ermitažas yra vienas iš pagrindinių partnerių, „turtingas savo klasikinio meno kolekcijomis“.  

REKLAMA

Taip pat rašoma: „gali būti, kad naujasis filialas taps paveldėtoju Los Andželo filialo, kuris šiuo metu yra uždaromas“.  

Lrt.lt primena, kad šią savaitę ruošiamasi uždaryti antrąjį S. Guggenheimo muziejaus filialą Las Vegase.

Pskovo informacijos agentūra atskiru straipsniu taip pat pranešė, kad Vilnius 2009-aisiais taps Europos kultūros sostine ir kad tais pačiais metais Lietuva minės savo vardo tūkstantmetį. Straipsnyje pristatoma nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) koncepcija „Kultūra gyvai“, projektų biudžetas ir pristatoma specialiai įsteigta įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kitame tos pačios dienos (gegužės 7-osios) straipsnyje plačiai nušviečiamas projektas „Gatvės muzikos diena“.

„Gatvės muzikos diena“ trumpai nužvelgiama ir dienraštyje „Metro“ (gegužės 6 d.).

Dienraštis „Nevskoe vremia“ (gegužės 7 d.) pabrėžė, kad „ypatingai kultūrai“ Lietuvos sostinėje skiriamas ir „ypatingas“ dėmesys, o tuoj pat lyg „tarp kitko“ paminėjo ir įvykusį pirmąjį geriausio sostinės kiemsargio konkursą ir tai, kad nugalėtojas atiteko kelionė į Kanarus.

REKLAMA

Aprašant „Gatvės muzikos dienos“ renginį be visos koncepcijos pristatymo rašoma, kad „negalią turintys lietuviai (Lietuvoje stengiamasi nevartoti žodžio „invalidas“) palaikė „Gatvės muzikos dienos“ iniciatyvą ir netgi pristatė savo projektą „Aš vėl matau saulę“.

Korespondentas atkreipia dėmesį į žodžio „invalidas“ vartojimo subtilybes Lietuvoje ir rašo: „Vilniuje yra 33 tūkst. „negalią turinčių žmonių“, o tai sudaro 6 proc. visų Vilniaus gyventojų“ (kabutės buvo ir straipsnyje – lrt.lt).

Straipsnis dienraštyje „Nevskoe vremia“ baigiamas citatomis – primenama, kad senovėje žmonės sakydavo: „Jeigu nori užsidirbti, važiuok į Lodzę, jeigu nori įsikvėpti drąsos – į Vilnių“. O rusų studentė Greta sukūrė haiku Vilniui (tiesioginis vertimas iš rusų kalbos – lrt.lt): „Svajojau apie Paryžių, / Tikėjau Roma, / Bet pamilau Vilnių“.



Monika Kutkaitytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų