Rusijos sveikatos apsaugos ministrė Veronika Skvorcova, dalyvaudama Rusijos Bažnyčios kongrese susirinkusiesiems papasakojo, kad rusams pavyko sumažinti abortų skaičių, tačiau atkreipė dėmesį, kad, nepaisant pozityvios bendros statistikos, regionuose gimdyvių mirtingumas, susijęs su kriminaliniais abortais, išaugo.
Bažnyčios elitui buvo papasakota, kad kuomet abortai atliekami ne medicinos įstaigose, gimdyvė rizikuoja mirti dėl gimdos kraujavimo.
Motinų mirtingumas Rusijos regionuose išlieka gerokai aukštesnis, negu miestuose, pažymėjo V. Skvorcova: „Abortų skaičius mažėja ne tik miestuose – dideliuose ir mažuose, tačiau ir kaimo vietovėse, tačiau čia mes matome ir skirtumus tarp gimdyvių mirtingumo“.
„Jeigu bendrai gimdyvių mirtingumas sumažėjo praktiškai dukart per penkerius metus, tai jis vis tiek kol kas triskart didesnis kaimo vietovėse. Ir mes iš tiesų matome faktą, kad, kalbama čia apie kriminalinius abortus, apie abortų vykdymą ne medicinos organizacijose“, – aiškino ji.
Bažnyčia reikalauja nutraukti valstybės finansavimą abortams
Tuo metu Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas pareiškė, kad demografinės problemos gali būti išspręstos sumažinus abortų skaičių ir suteikiant pagalbą motinoms, atsidūrusioms sunkioje gyvenimiškoje situacijoje.
„Šalis turi vystytis, joje atsirado priemonės, jas reikia realizuoti, reikia pradėti technologinį proveržį, o žmonių nėra. Kuomet mums teigia, kad mes padidinsime gyventojų skaičių tiek ir tiek, tuo sunku patikėti, nes skaičiai yra paprasčiausiai niekingi. Ir efektyviausia – radikalus abortų skaičiaus mažinimas“, – pareiškė jis.
Rusijos pravoslavų bažnyčia užsiėmė lobistine veikla, siūlant idėją atšaukti abortus iš privalomojo medicininio draudimo, tikindama, kad „prieinamas abortas išlieka neabejotinu blogiu Rusijos visuomenei, kelia abejones dėl žmogaus gyvybės vertės ir neliečiamumo, pakerta mūsų visuomenės šeimos santvarką, kelia grėsmę moterų ir vyrų laimei“. Nepaisant visų socialinių ir ekonominių argumentų, pravoslavų Bažnyčia reikalauja mokamų abortų. Tiesa, dar 2015-aisiais grupės deputatų parengtas įstatymų projektas nesulaukė pritarimo vyriausybėje ir Rusijos Dūmos komitetuose.