Dabar jau to nebėra. „Šį rytą mes išgirdome daug kritikos D. Trumpui. Viena iš pravoslaviškųjų radijo stočių jau nurodė, kad akivaizdžiai, Trumpas nenugalėjo Hillary Clinton praėjusiuose rinkimuose, nes karinis scenarijus, kurį dabar matome priklauso jai,“ – teigia BBC žurnalistas Maskvoje Steve’as Rozenbergas.
S. Lavrovas: primena situaciją Irake
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas JAV smūgį Sirijos karinei oro pajėgų bazei dėl 80 pražudytų civilių panaudojus cheminį ginklą „agresijos aktu su išsigalvotu pretekstu“.
Anot jo, Maskva reikalaus JT Saugumo Tarybos išsiaiškinti šios operacijos detales.
„Eskalacijos nebus“
Raketų smūgis Sirijos karinei bazei buvo lauktas ir neprives prie karinės eskalacijos, pareiškė Sirijos informacijos ministras Ramezas Tardžimanas.
„Aš manau, kad tas raketų smūgis buvo ribotas laiko ir masto prasmėmis, o taip pat jis buvo lauktas,“ – pareiškė jis vietos televizijai.
„Nemanau, kad iš to seks karinė eskalacija,“ – pridūrė jis.
„S-300 tokio smūgio neatlaikytų“
„Tiesą sakant, net jeigu bazėje būtų S-300 divizija, efektyvumui siekiant 100 proc., tokio smūgio jis neišlaikytų,“ – teigia rusų karinis ekspertas Vasilijus Kašinas.
Anot eksperto, „Tomahawk“ tipo raketos iš principo nėra parankios S-300 ar S-400 priešlėktuvinės gynybos sistemoms, kurios yra dislokuotos Rusijos bazėse Sirijoje. „Sprendžiant iš duomenų apie nuostolius, gynybos ten išvis nebuvo – kitaip jokių kalbų apie penkis žuvusiuosius nebūtų. Bazė buvo iš anksto evakuota po amerikiečių perspėjimų. Amerikiečiai nerizikavo, ir tuo atveju, jeigu gynyba vistik būtų buvusi, paleido 59 raketas. Kitaip išleisti 100 mln. dolerių vienam objektui nebūtų prasmės,“ – rašė savo paskyroje ekspertas.
Pavojus skrydžiams virš Sirijos
Pasak Gynybos ministerijos atstovo Igorio Konašenkovo, jautriausių Sirijos infrastruktūros objektų apsaugą teks stiprinti. Tai tik patvirtina ekspertų prognozes, kad nuo šiol amerikiečiams bei šalims sąjungininkėms bus sunkiau vykdyti oro antskrydžius prieš Islamo valstybę – bendrą Sirijos ir JAV priešą.
„Tiek rusai, tiek sirai gali sureaguoti, – leidiniui „The Washington Post“ pasakojo Andrew Exumas, buvęs Baracko Obamos administracijos gynybos patarėjas. – Amerikiečių ir koalicijos oro pajėgos skraidė skersai išilgai jų gynybos sistemas pastaruosius kelerius metus. Jeigu tu smogi režimui, tai jie turi pagrindo pradėti šaudyti į koalicijos lėktuvus savo priešlėktuvinės gynybos sistemomis“.
Anot eksperto, mažiausiai, ko gali tokiais savo veiksmais pasiekti Rusijai, tai atbaidyti koalicijos partnerius nuo skraidymo virš Sirijos, o tai reikštų ir kovos su Islamo valstybe pokyčius.